LM: Pewna wygrana RB Lipsk

Puchar Ligi Mistrzów

RB Lipsk pewnie 2:0 pokonał na wyjeździe Zenit Sankt Petersburg we wtorkowym meczu grupy G Ligi Mistrzów i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli.

W pierwszej połowie kibice oglądali wyrównane spotkanie. Wydawało się, że na przerwę obie jedenastki zejdą przy bezbramkowym rezultacie, ale w doliczonym czasie gry prowadzenie objęli goście z Lipska. Po zablokowanym strzale z rzutu wolnego, piłka trafiła przed polem karnym pod nogi Diego Demme, który ładnym strzałem nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali.

W 63. minucie podopieczni Juliana Nagelsmanna podwyższyli na 2:0. Po prostopadłym podaniu Emila Forsberga, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Marcel Sabitzer i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Od tego momentu RB Lipsk w pełni kontrolował przebieg spotkania. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. Dla niemieckiego zespołu to trzecia wygrana w fazie grupowej.

Zenit Sankt Petersburg – RB Lipsk 2:0 (1:0)

1:0 Demme 45+5′
2:0 Sabitzer 63′