Liga Mistrzów: upokorzona Barcelona, dublet Lewego, Ronaldo uratował komplet

Darwin Nunez
Pressfocus Na zdjęciu: Darwin Nunez

Nie brakowało emocji i sensacyjnych rozstrzygnięć w środowych meczach 2. kolejki Ligi Mistrzów. Benfica zakpiła z Barcelony z którą wygrała aż 3:0. Cristiano Ronaldo zapewnił Manchesterowi United prowadzenie w doliczonym czasie gry, a Juventus pokonał obrońcę tytułu – Chelsea. Ponadto dwa gole z Dynamem Kijów strzelił Robert Lewandowski.

Dublet Lewandowskiego, Benfica upokorzyła Barcelonę

Bayern Monachium tak jak można było się tego spodziewać, pewnie pokonał Dynamo Kijów. Polscy kibice z pewnością mieli nadzieję na hat-trick Roberta Lewandowskiego, który w 27 minut strzelił dwa gole. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się jeszcze Gnabry, Sane oraz Choupo-Moting – zmiennik Lewego. Na placu gry na samym początku drugiej połowy pojawił się inny Polak – Tomasz Kędziora.

O tym, że Barcelona jest w kryzysie nikogo nie trzeba uświadamiać. Mało jednak osób spodziewało się, że Duma Katalonii przegra z Benficą aż 0:3. Blaugrana grała bardzo słabo i lider ligi portugalskiej zasłużenie wygrał. Dublet strzelił Darwin Nunez, gola dołożył także Rafa Silva.

Manchester United rzutem na taśmę pokonał Villarreal

Villarreal w tym sezonie spisywał się dosyć przeciętnie, ale swoją dobrą grą zaskoczył Manchester United. Goście w 53. minucie zasłużenie wyszli na prowadzenie za sprawą Paco Alcacera. Radość nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ wyrównał Alex Telles. Czerwone Diabły mają jednak w swoim składzie człowieka od zadań specjalnych – Cristiano Ronaldo, który zapewnił im komplet punktów w ostatnich minutach.

W innym meczu grupy F Atalanta mierzyła się z Young Boys. Gospodarze bardzo długo męczyli się z klubem ze Szwajcarii. Byli stroną dominującą, ale ich gra nie porywała. Ostatecznie udało im się wygrać po bramce Pessiny.

Salzburg potwierdził dobrą formę

Bardzo ciekawie wygląda rywalizacja w grupie G. Salzburg potwierdził dobrą formę i pokonał 2:1 mistrza Francji – Lille. Dublet dzięki dwóm jedenastkom zdobył młody Karim Adeyemi. Gola dla gości strzelił natomiast Burak Yilmaz.

Pierwsza połowa starcia Wolfsburga z Sevillą nie porwała kibiców. Nieco więcej działo się jednak po przerwie, gdzie już w 48. minucie Wilkom prowadzenie dał Steffen. Andaluzyjczycy podobnie jak w 1. kolejce byli bezradni w ofensywie i gdyby nie rzut karny wykorzystany przez Rakitica, to podopieczni Lopeteguiego przegraliby rywalizację.

Środowy hit dla Juventusu

Mecz Juventusu z Chelsea był hitem środowych spotkań 2. kolejki fazy grupowej Champions League. W pierwszej połowie obie drużyny grały bardzo ostrożnie, dlatego nie obejrzeliśmy zbyt wielu porywających akcji. Od razu po przerwie zdecydowanie zaatakował Juventus i po strzale Chiesy w 46. minucie objął prowadzenie, którego już do końca spotkania nie oddał.

W innym meczu grupy H Zenit zdeklasował Malmo. Gospodarze nie dali szwedzkiemu klubowi żadnych szans i wygrali aż 4:0. Na listę strzelców wpisali się Claudinho, Kuzyayev, Sutormin oraz Wendel.