Cristiano Ronaldo bohaterem Manchesteru United

Cristiano Ronaldo
Pressfocus Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Środowy mecz Ligi Mistrzów między Manchesterem United a Villarrealem zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1 (0:0). Zadecydowała bramka zdobyta w doliczonym czasie gry. Gole strzelili Alcacer oraz Telles i Ronaldo.

W pierwszej połowie dosyć lepiej sprawowali się piłkarze Villarrealu, choć to Czerwone Diabły były faworytem. David De Gea zagrał jednak popisowe 45 minut i mimo wielu ataków rywali ani razu nie skapitulował, dlatego na tablicy wyników utrzymał się bezbramkowy remis. Manchester United sprawiło wrażenie, jakby przespało pierwszą połowę.

W drugiej połowie mecz był już nieco bardziej wyrównany, oglądaliśmy także zdecydowanie więcej strzałów celnych. Villarreal po wznowieniu gry szybko objął prowadzenie. W 53. minucie Paco Alcacer uderzeniem w lewy dolny róg bramki pokonał De Geę. Radość gości nie trwała długo, ponieważ chwilę później dogranie Bruno Fenandesa wykorzystał Alex Telles i ponownie mieliśmy remis.

W doliczonym czasie gry swoją wartość dla zespołu po raz kolejny pokazał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w 95. minucie wykorzystał podanie od Lingarda i pokonał bramkarza, zapewniając Manchesterowi United komplet punktów. W następnej kolejce Ligi Mistrzów Czerwone Diabły zmierzą się z Atalantą, a Villarreal z Young Boys.