Angel Di Maria
Angel Di Maria PressFocus

Fatalne wieści dla PSG. Kluczowy piłkarz nie zagra z Barceloną

Przesądzone jest już to, że Angel Di Maria straci pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Paris Saint-Germain a Barceloną. To spore osłabienie dla zespołu dowodzonego przez Mauricio Pochettino.

W niedzielnym spotkaniu we Francji przeciwko Olympique Marsylii (2:0) Argentyńczyk nabawił się kontuzji prawego uda. Co ciekawe do całego zdarzenia doszło przy okazji akcji, która dała paryżanom gola. Di Maria zagrał piłkę do Kyliana Mbappe i właśnie wtedy nadwyrężył swój mięsień.

Francuskie media potwierdzają, że uraz jest na tyle poważny, że pomocnik Paris Saint-Germain nie zagra w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Barceloną, które zaplanowano na 16 lutego. Straci poza tym spotkanie Pucharu Francji z Caen i potyczkę w Ligue 1 przeciwko Nicei.

Brak Di Marii to spora strata dla paryżan. W tym sezonie 32-latek brał bezpośrednio udział w 14 akcjach, które zakończyły się golem dla PSG. – Pod jego nieobecność będziemy musieli zmienić naszą koncepcję. Postaramy się znaleźć możliwie najlepsze rozwiązanie, by brak Angela nie był tak odczuwalny – powiedział dziennikarzom niepocieszony Mauricio Pochettino.

Paryżanie pocieszą się jedynie faktem, że Di Maria powinien powrócić na rewanż z Barceloną.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 16. lutego 2021 20:56.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze