AC Milan bezradny, Inter bezlitosny: emocjonujące Euroderby [WIDEO]

AC Milan przegrał pierwszy mecz 1/2 finału Ligi Mistrzów z Interem Mediolan (0:2). Tym samym Nerazzurri są nieco bliżej awansu do finału elitarnych rozgrywek, który odbędzie się w Stambule.

AC Milan - Inter Mediolan
  • AC Milan miał niezwykłe problemy w pierwszym derbowym starciu z Interem Mediolan
  • Nerazzurri przed rewanżem wypracowali sobie dwubramkową zaliczkę po golach Edina Dzeko i Henricha Mychitariana
  • Kolejne Euroderby odbędą się we wtorek 16 maja o godzinie 21:00

Inter zdominował Milan w derbach

AC Milan i Inter Mediolan to włoskie drużyny, które są w gronie pięciu, które rywalizują w tym sezonie w półfinałach europejskich rozgrywek UEFA jako przedstawiciele Serie A. W roli faworyta do środowej potyczki przystępowali Nerazzurri. Niemniej ekipa Stefano Pioliego nie zamierzała tanio sprzedać skóry.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem fantastycznego kwadransa gry w wykonaniu Interu. Efektem tego było błyskawicznie objęcie dwubramkowego prowadzenia. Najpierw gola na 1:0 strzelił Edin Dzeko, popisując się strzałem z woleja. Kilka chwil później bramkę na 2:0 zdobył z kolei Henrich Mychitarian.

AC Milan w pierwszej połowie był bezradny i tylko dzięki nieskuteczności drużyny Simone Inzaghiego schodził na przerwę tylko ze stratą dwóch goli. Okazje na zdobycie bramki mieli też Hakan Calhanoglu i Nicolo Barella. Pierwszy trafił w słupek, a uderzenie drugiego obronił Mike Maignan.

Po zmianie stron ustępujący mistrz Włoch zagrał nieco odważniej. Efektem tego była sytuacja na gola kontaktowego, którą miał Sandro Tonali. Włoski pomocnik oddał niezły strzał, ale piłka zatrzymała się po nim na aluminium bramki rywali.

Do końca zawodów rezultat spotkania już się nie zmienił i przed rewanżem bliżej gry w finale w Stambule są Czarno-niebiescy. Rewanżowe spotkanie Interu z Milanem odbędzie się już w najbliższy wtorek o godzinie 21:00.