Słynny Hiszpan poprowadzi mecz Dinamo – Legia

Mateu Lahoz
Mateu Lahoz PressFocus

UEFA poinformowała o obsadzie sędziowskiej na nadchodzące mecze trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Spotkanie pomiędzy Dinamem Zagrzeb a Legią Warszawa poprowadzi słynny Hiszpan, Mateu Lahoz. 44-latek ma na koncie sędziowanie największych meczów, w tym ostatniego finału Ligi Mistrzów.

  • Spotkanie pomiędzy Dinamem Zagrzeb a Legią Warszawa poprowadzi Mateu Lahoz
  • Hiszpan jest znany z kontrowersyjnych decyzji, ale ma na koncie sędziowanie najważniejszych piłkarskich spotkań, w tym wielkich finałów

Mateu Lahoz rozjemcą meczu Dinamo Zagrzeb – Legia Warszawa

UEFA poinformowała o obsadzie sędziowskiej na nadchodzące mecze trzeciej rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów. Spotkanie pomiędzy Dinamem Zagrzeb a Legią Warszawa poprowadzi jeden z najpopularniejszych arbitrów, Antonio Mateu Lahoz.

Hiszpan ma na koncie prowadzenie najważniejszych spotkań. Dość powiedzieć, że został desygnowany do sędziowania ostatniego finau Ligi Mistrzów, w którym Chelsea okazała się lepsza od Manchesteru City.

44-latek brał też udział w Euro 2020. Poprowadził trzy spotkania w trakcie turnieju, wszystkie w fazie grupowej. W La Lidze sędziuje od trzynastu lat. Jest to arbiter znany z kontrowersyjnych decyzji, a także nieznoszący sprzeciwu. Zawodnicy Legii Warszawa powinni zatem wziąć na to poprawkę i trzymać nerwy na wodzy. W 439 spotkaniach Lahoz pokazał 49 czerwonych kartek i podyktował 105 rzutów karnych.

Rewanżowy mecz Legionistów w eliminacjach poprowadzi zaś Istvan Kovacs. Rumun sędziował na Euro 2020 pojedynek Macedonii Północnej z Holandią.

Dinamo Zagrzeb
Legia Warszawa
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 3. sierpnia 2021 17:54.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze