Zmiana daty meczu Ligi Mistrzów. Powodem żałoba po królowej

Piotr Zieliński
PressFocus Na zdjęciu: Piotr Zieliński

UEFA poinformowała, że spotkanie pomiędzy Glasgow Rangers a Napoli odbędzie się w środę, a nie we wtorek wieczorem, jak pierwotnie planowano. Ponadto kibice gości nie wezmą w nim udziału. By było uczciwie, podczas rewanżu w Neapolu na trybunach nie ujrzymy fanów ze Szkocji.

  • UEFA przeniosła wtorkowe spotkanie fazy grupowej pomiędzy Glasgow Rangers a Napoli z wtorku na środę
  • Ma to związek z ograniczonymi siłami szkockiej policji, skupionej na uroczystościach pogrzebowych zmarłej królowej Elżbiety II
  • Na trybunach stadionu Ibrox nie ujrzymy kibiców z Neapolu

Mecz Glasgow Rangers – Napoli przełożony o dzień

Spotkanie drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pomiędzy Glasgow Rangers oraz Napoli miało odbyć się we wtorek, 13 września. UEFA w niedzielę zadecydowała jednak o przełożeniu starcia. Będzie ono miało miejsce dzień później, w środę.

Taka decyzja powodowana jest wydarzeniami związanymi z żałobą narodową po śmierci królowej Wielkiej Brytanii, Elżbiety II. Europejska federacja tłumaczy, że szkocka policja ma bardzo ograniczone zasoby, przez co nie mogłaby zapewnić odpowiedniego bezpieczeństwa.

UEFA zadecydowała też, że ze względów wspomnianego bezpieczeństwa w starciu udziału nie wezmą kibice Napoli. Ze względu na sportową uczciwość, podczas rewanżowego meczu w Neapolu nie ujrzymy z kolei fanów Glasgow Rangers.

Po pierwszej kolejce neapolitańczycy zajmują drugie miejsce w grupie, mając na koncie trzy punkty. Rangersi muszą, z kolei, powalczyć o pierwsze punkty. Przed tygodniem wysoko ulegli Ajaxowi Amsterdam (0:4).

Zobacz więcej: Real odrobił z nawiązką straty przeciw Mallorce. Piękne gole Królewskich [WIDEO].

Rangers
SSC Napoli
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 14 września 2022 21:02.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze