Eksperci o Pogbie: Potrzebuje kogoś doświadczonego

Paul Pogba
Na zdjęciu: Paul Pogba

Paul Pogba nie będzie mógł zaliczyć starcia z Atalantą do udanych. Francuz został zmieniony w 69. minucie. W studiu BT Sport skrytykowali byli piłkarze Manchester United: Rio Ferdinand i Paul Scholes.

  • Paul Pogba zawiódł w tym sezonie po raz kolejny
  • W rywalizacji z Atalantą był chaotyczny i niedokładny, przez co zszedł z boiska w 69. minucie
  • Zdaniem Paula Scholes, mistrz świata z 2018 roku, również w wieku 35 lat będzie popełniał te same błędy

Mocno spuścił z tonu

Ostatnie tygodnie nie są zbyt udane dla Paula Pogby. Francuski pomocnik sezon 2021/2022 zaczął z wysokiego “c”, w pierwszych czterech meczach Premier League notując aż siedem asyst. Od września jednak mocno spuścił z tonu i stracił status nietykalnego w drużynie Ole Gunnara Solskjaera. W meczu z Liverpool FC obejrzał czerwoną kartkę za brutalny faul na Nabim Keicie. Nie popisał się również w rywalizacji w Lidze Mistrzów z Atalantą, grając za wolno i popełniając mnóstwo błędów.

W pomeczowym studiu BT Sport, litości nie mieli dla niego byli gracze Manchester United– Rio Ferdinand i Paul Scholes.

Dwugłos w sprawie Pogby

On potrzebuje kogoś, kogo szanuje i kto stale będzie z nim rozmawiał i wytykał błędy. Inaczej, również w wieku 35 lat będzie je popełniał – podkreślił Scholes. – W Juventusie był doskonały, ale miał wokół siebie tak mądrych graczy jak Gianluigi Buffon, Giorgio Chiellini czy Andrea Pirlo. Teraz ma jedynie głośnego menedżera, który ciągle mąci mu w głowie – dodał.

Ferdinand z kolei stwierdził: – Był we wtorek trochę niechlujny. Czasem wystarczy powiedzieć: wyostrz, zagraj spokojnie jedną czy dwie piłki. W szatni United ewidentnie jednak nie ma krytycznych rozmów.

Przeczytaj również: Solskjaer: Ronaldo jak Michael Jordan

Komentarze