Johan Cruyff ArenA
Johan Cruyff ArenA fot. Rafał Rusek

De Ligt: Poradziliśmy sobie całkiem dobrze

Obrońca Ajaksu Amsterdam Matthijs de Ligt był zadowolony z postawy drużyny w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów z Juventusem, który zakończył się remisem 1:1.

Czytaj dalej…

– Od samego początku panowała gorąca atmosfera i mieliśmy kilka okazji, ale nie niestety straciliśmy bramkę tuż przed przerwą – powiedział De Ligt.

– Największą zaletą Ronaldo, oprócz jego talentu, jest to, że jest drapieżnikiem w polu karnym. Gdy widzi szansą, tylko małą lukę, idzie po nią niesamowicie szybko. Wbiega w obszar między dwoma zawodnikami – kontynuował.

– Wiemy, że nie możemy zostawić z tyłu miejsca dla Juventusu, bo do tego się przygotowując. My również staraliśmy się znaleźć przestrzenie w ich obronie. Uważam, że poradziliśmy sobie całkiem nieźle. Mamy drużynę o dużym potencjalne, który w meczach Ligi Mistrzów wyłania się maksymalnie – mówił obrońca Ajaksu.

– Dziś udowodniliśmy, że Ajax nie jest w ćwierćfinale Ligi Mistrzów przez przypadek. Oczywiście, Juventusu jest silny u siebie, wszyscy o tym wiedzą, więc w drugim meczu będzie ciężko – dodał.

Komentarze