De Bruyne z najszybszym golem w historii półfinałów Ligi Mistrzów [WIDEO]

Kevin De Bruyne
Pressfocus Na zdjęciu: Kevin De Bruyne

Kevin De Bruyne zapoczątkował strzelecki festiwal w meczu Man City – Real Madryt (4:3). Belg zdobył gola już po 94. sekundach. Co ciekawe, nikt wcześniej nie zdobył tak szybko bramki w półfinałach Ligi Mistrzów.

• Kevin De Bruyne zapisał się na kartach historii Ligi Mistrzów
  • Belg został najszybszym strzelcem gola w półfinałach
  • Pomocnik Man City otrzymał również najwyższą notę za występ przeciwko Realowi Madryt

De Bruyne z nowym rekordem w Lidze Mistrzów

Kevin De Bruyne przeszedł do historii Ligi Mistrzów. Belg trafił do siatki Realu Madryt zaledwie po 94. sekundach, ustalając tym samym nowy rekord najszybciej strzelonej bramki na etapie półfinałów.

Pomocnik Man City pobił rekord należący do Kimmicha z Bayernu Monachium podczas sezonu 2017/18. Wówczas Niemiec wpisał się na listę strzelców po trzech minutach.

The Citizens pokonali Real Madryt w pierwszym meczu (4:3). Podopieczni Pepa Guardioli mieli wiele okazji, żeby dobić rywala jeszcze przed przerwą. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w drugiej odsłonie i rewanż na Santiago Bernabeu zapowiada się elektryzująco.

Tymczasem Kevin De Bruyne otrzymał najwyższą notę za występ przeciwko Królewskim. Dziennikarze BBC Sport przyznali 30-latkowi ocenę 7.83, przebijając tym samym wyczyn Karima Benzemy.

– “De Bruyne zdobył bramkę po mniej niż dwóch minutach gry i uzyskał najwyższą ocenę – 7,83, wyższą od Karima Benzemy, który strzelił dwa gole dla gości, wliczając w to śmiałą próbę panenką w 82. minucie” – czytamy w artykule BBC Sport.