Piłka Ligi Mistrzów 2018/19
Piłka Ligi Mistrzów 2018/19 fot. adidas

Conceicao: Taktycznie graliśmy bardzo dobrze

Trener FC Porto Sergio Conceicao chwalił swoich podopiecznych za walkę do końca w rewanżowej konfrontacji 1/4 finału Ligi Mistrzów z Liverpoolem.

Czytaj dalej…

Smoki ostatecznie uległy u siebie ekipie The Reds 1:4, a zarazem w dwumeczu 1:6, ponieważ przed tygodniem mistrzowie Portugalii przegrali na Anfield 0:2.

– Taktycznie graliśmy bardzo dobrze, znacznie powyżej średniej, a pierwsza połowa była doskonała. Nie zasłużyliśmy, żeby przegrywać. Było widać dużo jakości w naszej drużynie – przyznał Sergio Conceicao w rozmowie z dziennikiem O Jogo.

– Mieliśmy trzy klarowne okazje i byłoby inaczej, gdybyśmy byli skuteczni. Po stracie gola, zdając sobie sprawę, że musimy zdobyć cztery, nikomu nie było łatwo. Walczyliśmy jednak do końca i nawet już przy 0:2, nie rzuciliśmy ręcznika, ale szukaliśmy bramki – podkreślił opiekun Smoków.

– Liverpool FC oddał cztery strzały i zdobył cztery gole. Daliśmy z siebie wszystko. Mamy jeszcze jednak dwa trofea do wygrania i naprawdę chcemy je zdobyć – dodał Conceicao, nawiązując do zmagań w Pucharze Portugalii oraz Primeira Lidze.

Komentarze