“Pięknie było zobaczyć zdenerwowaną Fiorentinę”

Lech Poznań pożegnał się z Ligą Konferencji w wielkim stylu. Kolejorz pokonał na wyjeździe Fiorentinę (3:2), a trener van den Brom nie ukrywał podziwu dla swoich graczy.

John van den Brom
PressFocus Na zdjęciu: John van den Brom
  • Lech Poznań wygrał we Florencji (3:2), ale to nie wystarczyło, by kontynuować przygodę w Lidze Konferencji
  • John van den Brom przyznał, że wierzył w odrobienie strat
  • Holender mocno chwalił swoich podopiecznych

“Dziś zrobiliśmy coś niesamowitego”

Lech Poznań wywiózł ze stadionu Fiorentiny zwycięstwo (3:2), ale nie awans. Kolejorz sprezentował jednak polskim fanom europejski sezon, jakiego w Polsce dawno nikt nie pamięta. Po zakończeniu spotkania emocji nie krył John van den Brom.

Co za mecz. Byłem bardzo podekscytowany zagrać na tym stadionie, to było świetne widowisko dla kibiców. Przed tygodniem przegraliśmy różnicą trzech bramek, ale powtarzałem moim zawodnikom, że muszą uwierzyć w to, że potrafimy odrobić te straty i odwrócić wynik. Wtedy nikt nie zobaczył prawdziwego Lecha, dziś zrobiliśmy coś niesamowitego. Spotkanie przeciwko doskonałej drużynie, ale wierzyliśmy od samego początku, że możemy tutaj powalczyć – wyznał szkoleniowiec mistrzów Polski.

Następnie przeanalizował przebieg meczu.

Po pierwszej bramce graliśmy mocnym pressingiem, rywale byli silni, wiedzieliśmy o tym, ale było ważne wygrać jak najwięcej piłek. Po zmianie stron przeciwnik trochę dominował, ale walczyliśmy, bo nie mieliśmy nic do stracenia. Widzieliśmy te emocje po drugiej i trzeciej bramce dla nas. Dla mnie to piękne zobaczyć to, że Fiorentina była zdenerwowana. Nie przewidzieli tego, co zrobili. Jestem bardzo dumny z tego, co zrobiliśmy, z całej drużyny. To koniec naszej tegorocznej przygody w Europie, kończymy go na ćwierćfinale Ligi Konferencji. Jeżeli spojrzymy na to, co osiągnęliśmy, możemy być dumni. Tego chcemy też w kolejnym sezonie. Z tego powodu musimy wykonać pracę należycie w ostatniej części tej rundy – dodał 56-latek.

Przed Kolejorzem już tylko finisz sezonu ligowego. Obecnie zajmuje trzecie miejsce, więc wciąż ma szansę na kontynuowanie europejskiego snu w przyszłej kampanii.

Czytaj więcej: Trener Fiorentiny: staram się nie myśleć o przebiegu meczu.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze