Śląsk – Paide: potwierdzić wyższość w rewanżu

Śląsk - Paide

W czwartkowy wieczór Śląsk Wrocław będzie starał się zrobić drugi krok w kierunku awansu do drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Jacka Magiery przed własną publicznością podejmować będą estoński zespół Paide Linnameeskond. Pierwsze spotkanie, które rozegrane zostało w Parnawie zakończyło się wygraną 2:1 wrocławian.

Śląsk – Paide: wrocławianie z zaliczką

Śląsk Wrocław do dwumeczu z Paide przystępował w roli zdecydowanego faworyta do awansu. W pierwszym spotkaniu, które rozegrane zostało w Estonii, drużyna Jacka Magiera zrealizowała swój cel i zdobyła trzy punkty. Zwycięstwo wcale jednak nie przyszło jej łatwo.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Pierwszego gola doczekaliśmy się w 66. minucie, a Śląsk na prowadzenie wyprowadził Fabian Piasecki. Radość nie trwała jednak długo, bowiem w 77. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Wydawało się nawet, że wynik 1:1 utrzyma się do ostatniego gwizdka sędziego, ale w 89. minucie bohaterem wrocławian został Mark Tamas, który uderzeniem głową wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Krzysztofa Mączyńskiego.

Przed rewanżowym meczem trener Jacek Magiera ma do swojej dyspozycji wszystkich zawodników. W kadrze meczowej ma znaleźć się między innymi Erik Exposito, którego z powodu problemów zdrowotnych zabrakło w pierwszym meczu.

Śląsk nie lekceważy rywala

Śląsk do rewanżu przystąpi z zaliczką z pierwszego spotkania, ale w żadnym wypadku nie lekceważy swojego przeciwnika.

– Szanujemy każdego przeciwnika, z jakim będziemy się mierzyć, ale patrzymy przede wszystkim na siebie. Absolutnie nie traktuję czwartkowego meczu jako sparingu. To poważny mecz w eliminacjach europejskich pucharów, celem jest awans, a potem będziemy pracować nad kolejnymi rundami. To oznacza, że w rewanżu z Paide wyjdzie najlepsza jedenastka, nie będziemy eksperymentować – mówił podczas konferencji prasowej Jacek Magiera.

W drugiej rundzie zwycięzca dwumeczu zmierzy się ze zwycięzcą pary FC Fehervar – Ararat Erewan. Pierwszy pojedynek między tymi zespołami zakończył się remisem 1:1.

Czwartkowe spotkanie we Wrocławiu będzie można obejrzeć w polskiej telewizji. Rewanżowy pojedynek nie będzie jednak transmitowany w Telewizji Polskiej, jak to miało miejsce przed tygodniem, a na kanałach Polsat Sport i Super Polsat. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany został na godzinę 21:00.

15.07.2021, godz. 21:00 Stadion Miejski we Wrocławiu