Nowe oświadczenie brytyjskiej policji. Liczba aresztowanych kibiców wzrosła

Brytyjska policja wydała nowe oświadczenie w sprawie zamieszek, do jakich doszło przy okazji meczu Aston Villi z Legią Warszawa. Jak się okazuje aresztowanych zostało już łącznie 46 osób,

Policja przed meczem Aston Villa - Legia
Obserwuj nas w
IMAGO / Piotr Kucza / Newspix Na zdjęciu: Policja przed meczem Aston Villa - Legia
  • 46 osób zatrzymano w związku z zamieszkami przed Villa Park
  • Czterech policjantów zostało rannych
  • Policja pracuje nad postawieniem zarzutów osobom zatrzymanym

Liczba aresztowanych osób po meczu Aston Villa – Legia wzrosła

Policja z West Midlands poinformowała o kolejnych zatrzymanych w sprawie zamieszek w Birmingham. Po meczu Aston Villi z Legią Warszawa więcej mówi się o tym, co działo się wokół Villa Park niż o przebiegu spotkania.

– W areszcie znajduje się obecnie 46 osób w związku z aktami przemocy, do jakich doszło wczoraj wieczorem z udziałem kibiców gości przed Villa Park. Funkcjonariusze przez 90 minut doświadczali ciągłej przemocy, a czterech zostało rannych. Jesteśmy dumni z naszych funkcjonariuszy i dziękujemy fanom Aston Villi za wsparcie – brzmi komunikat policji z West Midlands.

– Spośród podejrzanych 41 aresztowano za zakłócanie porządku, czterech za posiadanie noża, a czterech za napaść na pracowników służb ratowniczych. Wszyscy aresztowani to kibice gości. Będziemy ciężko pracować, aby postawić im zarzuty, w ramach możliwości nawet dzisiaj – dodano.

Zobacz również: Trener Sturmu Graz chwali Włodarczyka. “Będzie ważnym ogniwem zespołu”

Komentarze