Trener Sturmu Graz chwali Włodarczyka. “Będzie ważnym ogniwem zespołu”

Szymon Włodarczyk po transferze z Górnika Zabrze do Sturmu Graz znakomicie odnalazł się w nowej lidze. Christian Ilzer w rozmowie z Arturem Wichniarkiem pochwalił polskiego napastnika i przyznaje, że 20-latek może być ważnym ogniwem austriackiego zespołu.

Szymon Włodarczyk
Obserwuj nas w
IMAGO / Hans Oberlaender Na zdjęciu: Szymon Włodarczyk
  • Włodarczyk znakomicie spisuje się w Sturmie Graz
  • Polak zdobył już sześć goli w obecnej kampanii
  • 20-letni napastnik może liczyć na pochwały od swojego trenera

Ilzer skomentował rozwój Włodarczyka w Sturmie Graz

Szymon Włodarczyk latem przeniósł się z Górnika Zabrze do Sturmu Graz. 20-latek bardzo szybko zaaklimatyzował się w nowym otoczeniu. W trwającej kampanii wystąpił już w 20 spotkaniach. Zdobył w nich sześć goli i zaliczył jedną asystę.

Polski napastnik wystąpił również w czwartkowym meczu Sturmu Graz z Rakowem Częstochowa w Lidze Europy. Tym razem Polak do siatki rywala nie trafił, ale po meczu mógł liczyć na pochwały od swojego trenera.

– Jestem zadowolony z jego rozwoju. Pierwsze miesiące w jego wykonaniu są bardzo obiecujące. Naturalnym jest, że każdego napastnika rozlicza się ze strzelonych bramek. Szymon także rozlicza swoje występy pod tym kątem. Ma dobre fazy gry, czasem trochę słabsze, ale problemem są częste wyjazdy na zgrupowania reprezentacji U21, które trochę przeszkadzają w rozwoju. Uważam, że będzie ważnym ogniwem naszego zespołu – przyznał Ilzer przed kamerami TVP Sport.

Zobacz również: Błyskawiczna misja Rakowa. O co chodziło z zamieszaniem ze zmianami?

Komentarze