Mega wynik Lecha Poznań w europejskich pucharach, Kolejorz z szansą na rozstawienie

Lech Poznań zakończył udział w europejskich pucharach. Mistrz Polski wygrał w czwartek wieczorem z Fiorentiną (3:2), ale nie wywalczył przepustki do półfinału Ligi Konferencji Europy. W każdym razie Kolejorz zainkasował cenne punkty w rankingu UEFA.

Piłkarze Lecha Poznań
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Lecha Poznań
  • Lech Poznań w przypadku awansu do europejskich pucharów może być rozstawiony w kolejnym sezonie
  • Kolejorz w tej kampanii zebrał dużo punktów w rankingu UEFA, co może dać efekt już w kolejnej kampanii
  • Aby lechici mogli wykorzystać swój wysiłek w sezonie 2022/2023 muszą awansować do eliminacji europejskich pucharów

Lech z cennymi punktami

Lech Poznań zakończył długą przygodę w europejskich pucharach w sezonie 2022/2023. Jeszcze w minionym roku byli kibice, którzy nie wierzyli w to, że Kolejorz wyjdzie z grupy w Lidze Konferencji Europy. Tymczasem ostatecznie mistrz Polski skończył grę na arenie międzynarodowej dopiero w 1/4 finału.

Następstwem długiej przygody lechitów w europejskich pucharach jest awans w rankingu UEFA. Latem minionego roku Polska zajmowała 28. miejsce w zestawieniu. Dzięki udanym występom Lecha w europejskich pucharach nasz kraj awansował na 24. pozycję w rankingu.

Przy odrobinie szczęścia mistrz Polski może w trakcie kampanii 2024/2025 zacząć rywalizację w eliminacjach europejskich pucharów od drugiej rundy. Dzięki dobrym wynikom dużo zyska także sam Lech, który w kolejnym sezonie w przypadku awansu do eliminacji do europejskich pucharów może być rozstawiony przy losowaniach na każdym etapie rozgrywek.

Czytaj więcej: Fiorentina – Lech: niesamowity mecz we Florencji, mistrz Polski postawił się Violi

Komentarze