Pięć goli w meczu Silkeborg – West Ham, Fabiański na ławce

Piłkarze West Ham United

West Ham United pokonał Silkeborg w spotkaniu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Stołeczna ekipa wygrała z Duńczykami różnicą jednego gola (3:2).

• West Ham United wygrał drugie spotkanie w tej edycji Ligi Konferencji Europy
  • Lodnyńczycy mają już sześc goli strzelonych i trzy stracone
  • W najbliższy weekend stołeczny team w Premier League zagra z Evertonem

Silkeborg – West Ham United: Młoty z kolejną wygraną

West Ham United przystępował do potyczki z Silkeborg w roli zdecydowanego faworyta. Szósta aktualnie drużyna w tabeli ligi duńskiej miała jednak zamiar pokrzyżować plany Młotom.

W pierwszej połowie gospodarze nie dali zastraszyć się wyżej notowanemu rywalowi. Silkeborg wytrzymał natarcie londyńczyków w pierwszym kwadransie spotkania i zdobył nawet bramkę w szóstej minucie za sprawą Kaspera Kuska.

Radość z prowadzenia ekipy z Jysk Arena trwała jednak tylko do 13 minuty. Wówczas w roli głównej wystąpił Manuel Lanzini, który wykorzystał rzut karny podyktowany za przewinienie Tobiasa Salquista.

Tymczasem w 25. minucie spotkania do siatki trafił Gianluca Scamacca. Włoch wykorzystał podanie od Maxwella Corneta, pokonując golkipera rywali po strzale sprzed pola karnego. Bramkę na 3:1 dla West Hamu zdobył natomiast Craig Dawson, popisując się celnym strzałem głową.

W drugiej połowie duńską ekipę stać było tylko na strzelenie gola kontaktowego. Na listę strzelców wpisał się Soren Tengsted. Więcej goli już nie padło i cenne trzy punkty zainkasowali londyńczycy, którzy są po dwóch kolejkach liderem grupy B z dorobkiem sześciu punktów, wyprzedzając Anderlecht o trzy oczka.