Jest reakcja UEFA na zamieszki w Birmingham

UEFA wydała specjalny komunikat w sprawie zamieszek, do których doszło w Birmingham przy okazji meczu Aston Villi z Legią Warszawa. Potępiono w nim zachowanie polskich kibiców, a także podkreślono, że śledztwo w tej sprawie jest w toku.

Zamieszki pod Villa Park
Obserwuj nas w
IMAGO / David Davies Na zdjęciu: Zamieszki pod Villa Park
  • Przed mecze Aston Villi z Legią doszło do zamieszek
  • W wyniku starć ucierpiało czterech policjantów
  • 46 osób zostało zatrzymanych przez brytyjską policję

UEFA wydała oświadczenie po zamieszkach w Birmingham

W piątek rano brytyjska policja poinformowała, że łącznie w wyniku zamieszek w pobliżu Villa Park aresztowano 46 osób. Zatrzymani są kibicami Legii Warszawa. W wyniku starć rannych zostało czterech policjantów.

Teraz do tej sprawy odniosła się również UEFA, która wydała specjalne oświadczenie. – UEFA zdecydowanie potępia niedopuszczalną przemoc, do której doszło przy okazji meczu Aston Villi z Legią Warszawa. UEFA jest w trakcie zbierania wszystkich oficjalnych raportów z meczu, zanim podejmie decyzję o ewentualnych dalszych krokach – czytamy.

Działacze Legii Warszawa byli oburzeni, że Aston Villa obniżyła pulę biletów stołecznym kibicom o ponad połowę dostępnych miejsc. Klub z Premier League argumentował swoją decyzję zamieszkami, do których doszło w Alkmaar.

Zobacz również: Superkomputer obliczył, kto wygra Ekstraklasę. Kilka niespodzianek

Komentarze