Xavi ma pomysł na zastąpienie De Jonga. Wskazał nieoczekiwanego kandydata

Kontuzja Frenkiego de Jonga to dla Xaviego spore zmartwienie. Trener ma jednak już pomysł na to, kto może zastąpić Holendra. Szkoleniowiec wymienił Sergiego Roberto i Fermina Lopeza.

Sergi Roberto
Obserwuj nas w
Imago/Manuel Blondeau Na zdjęciu: Sergi Roberto
  • Frenkie de Jong doznał poważnej kontuzji i przez wiele tygodni nie będzie dostęPny dla Xaviego
  • Szkoleniowiec FC Barcelony ma pomysł, kto może zastąpić Holendra
  • Trener widzi w tej roli Sergiego Roberto, którego mocno komplementował

Sergi Roberto zyska większą rolę w nadchodzących meczach

Zwycięstwo nad Celtą Vigo FC Barcelona okupiła kontuzją Frenkiego De Jonga. Holender już w pierwszej połowie spotkania zasygnalizował, że potrzebuje zmiany, a na boisku za niego pojawił się Gavi. 26-latek doznał skręcenia stawu skokowego i na pewno zabraknie go w najbliższych tygodniach. Pod znakiem zapytania jest także jego występ w El Clasico. 

Xavi zapytany przez mediów o to, kto może zastąpić De Jonga w najbliższych meczach bez wahania wskazał na Sergiego Roberto.

– Opcje do zastąpienia Pedriego i Frenkiego de Jonga? Mamy alternatywy i jedną z nich jest Sergi Roberto. On jest dla mnie potężnym jokerem, prawdziwie luksusowym jokerem. Tak jak Fermin może nam dużo pomóc. On będzie ważny i biorę go pod uwagę – stwierdził szkoleniowiec.

Sergi Roberto w sezonie 2023/24 był jednym z rzadziej grających zawodników Dumy Katalonii. Na murawie spędził raptem 174 minuty.

U nas również: FC Barcelona zimą planuje niespodziewane wzmocnienie

Komentarze