Wyścig z czasem w Barcelonie. Występ obrońcy pod znakiem zapytania

Gerard Pique
Gerard Pique PressFocus

FC Barcelona rozpoczęła już misję pod tytułem: El Clasico. Przygotowania Dumy Katalonii do sobotniego pojedynku z Realem Madryt są już w pełni. Rozpoczęły się także przymiarki do składu, w jakim drużyna Ronalda Koemana wybiegnie na boisko.

Występ Pique mało prawdopodobny

Niewątpliwie największy znak zapytania widnieje przy Gerardzie Pique. Środkowy obrońca zmagał się ostatnio z urazem kolana i wszystko wskazuje na to, że będzie się ścigał z czasem, aby być gotowym na sobotnie spotkanie.

Jak poinformowała Marca, były reprezentant Hiszpanii pojawił się na środowym treningu Barcelony, ale jego występ przeciwko Realowi Madryt pozostaje mało prawdopodobny. Wcześniej hiszpańskie media informowały, że Pique ponownie odczuwa ból w prawym kolanie i niewiele wskazuje na to, aby zdołał wyeliminować problem przed weekendem.

Sztab szkoleniowy Barcelony z trenerem Ronaldem Koemanem na czele nie zamierza również podejmować niepotrzebnego ryzyka, biorąc pod uwagę, że drużynę w kolejnych tygodniach czekają następne ważne spotkania.

Sobotnie El Clasico, które rozegrane zostanie na Estadio Alfredo di Stefano w Madrycie, ma kluczowe znaczenie w walce o mistrzowski tytuł. FC Barcelona, która może się pochwalić sześcioma ligowymi zwycięstwami z rzędu, zajmuje obecnie drugie miejsce w ligowej tabeli. Do prowadzącego Atletico Madryt traci tylko jeden punkt. Z kolei trzeci w tabeli Real Madryt zgromadził do tej pory na swoim koncie tylko dwa punkty mniej od Barcelony i również liczy się w walce o tytuł.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 10. kwietnia 2021 20:59.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze