Trudna przeprawa Atletico, Real wciąż liczy się w grze o tytuł

Casemiro

Na sobotę zaplanowano cztery spotkania 34. kolejki La Liga. W pierwszym z nich Eibar rywalizowało z Deportivo Alaves. Rusznikarze odnieśli cenne zwycięstwo (3:0), dzięki któremu przerwali fatalną serię porażek, a przy okazji wrócili do walki o utrzymanie. Elche przegrało z Atletico 0:1, choć w końcówce spotkania zmarnowało rzut karny. Sporą wpadkę zaliczył natomiast Real Sociedad, który uległ 0:1 broniącej się przed spadkiem Huesce. Tymczasem Real Madryt w ostatnim kwadransie przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę w starciu z Osasuną, wygrywając 2:0.

Hat trick Kike zapewnił Eibar przełamanie

Eibar do starcia z Deportivo Alaves przystępowało po niechlubnej serii meczów bez wygranej, która trwała od początku lutego. Tym razem los Rusznikarzy na swoje barki wziął Kike. Doświadczony napastnik ustrzelił hat trick i przywrócił nadzieje Eibar na pozostanie w La Liga.

Nerwowa końcówka Atletico Madryt

Wyścig o mistrzostwo Hiszpanii wkracza w decydującą fazę. Rywalem lidera było Elche. Podopieczni Diego Simeone szybko objęli prowadzenie, ale w drugiej połowie słabo się spisywali. Pod koniec rywalizacji gospodarze mieli rzut karny, ale został zmarnowany przez Fidela.

Arcyważny triumf Hueski

Real Sociedad przystępował do wyjazdowej batalii z Hueską w roli zdecydowanego faworyta. Tymczasem goście zagrali poniżej oczekiwań i nie pokonali bramkarza rywala. Ta sztuka udała się gospodarzom, którzy triumfowali sensacyjnie 1:0. Dzięki temu wydostali się ze strefy spadkowej.

Real nie dał odskoczyć Atletico

Real Madryt 2:0 (0:0) pokonał Osasunę w spotkaniu 34. kolejki La Liga. Dzięki tej wygranej Królewscy wciąż liczą się walce o pierwsze miejsce w lidze na koniec sezonu.

Pełne relacje ze spotkań hiszpańskiej La Liga znajdziesz na stronie PrimeraDivision.pl.