Kapitalny gol Messiego, Barcelona wiceliderem

Lionel Messi
Pressfocus Na zdjęciu: Lionel Messi

Po rywalizacji Atletico Madryt z beniaminkiem, nadszedł czas na spotkanie w Andaluzji. Niestety starcie Granady z Celtą Vigo nie było najwyższych lotów. Obie ofensywy miały rozregulowane celowniki, przez co mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W ostatnim niedzielnym spotkaniu La Liga FC Barcelona wywiązała się z roli faworyta i pokonała Athletic Bilbao.

Bezbarwne spotkanie na początek niedzielnych zmagań

Getafe CF do przerwy remisowało z Deportivo Alaves 0:0. Niestety, po zmianie stron wynik też nie uległ zmianie. W końcówce niezłą okazję miał Mauro Arambarri, ale uderzył głową obok słupka i ostatecznie oba kluby zdobyły po jednym oczku.

Pełna relacja z meczu >

Atletico po raz ósmy

Atletico Madryt nie zamierza oglądać się na swoich rywali i kontynuuje zwycięską serię. W niedzielę podopieczni Diego Simeone pokonali na wyjeździe 4:2 Cadiz, odnosząc tym samym ósme z rzędu ligowe zwycięstwo. Dzięki tej wygranej Los Robjiblancos powiększyli swoją przewagę w ligowej tabeli i pewnie zmierzają po mistrzowski tytuł.

Niechlubna seria trwa

W niedzielę wieczorem na przeciw siebie stanęły drużyny mające problemy w odnoszeniu zwycięstw. Na przestrzeni ostatnich tygodni Granada na podwórku ligowym złapała zadyszkę. Po remisie z Villarrealem, nadeszła porażka z Osasuną, a teraz strzelecka niemoc w starciu z Celtą. Błękitni również nie rozpieszczają swoich kibiców. Było to już piąte spotkanie z rzędu , w którym goście nie zgarnęli kompletu punktów.

Rewanż za Superpuchar

Ostatni niedzielny mecz La Liga zakończył się zwycięstwem FC Barcelony. W pierwszej połowie fantastyczną bramkę z rzutu wolnego zdobył Lionel Messi. Argentyńczyk przymierzył prosto w okienko, nie dając szans bramkarzowi. Druga odsłona rozpoczęła się źle dla faworytów, gdyż samobójcze trafienie zanotował Jordi Alba. Komplet został jednak w Barcelonie dzięki bramce Griezmanna w 75. minucie. Dla Dumy Katalonii jest to dziesiąty ligowy mecz z rzędu bez porażki.