Ancelotti: kadra przechodzi zmianę pokoleniową

Toni Kroos i Luka Modric
Pressfocus Na zdjęciu: Toni Kroos i Luka Modric

Kadra Realu Madryt przechodzi obecnie przemianę pokoleniową, a Luka Modric i Toni Kroos coraz częściej rozpoczynają mecze na ławce rezerwowych. Carlo Ancelotti na konferencji prasowej podkreślił, że doświadczeni zawodnicy muszą zaakceptować rosnącą rolę młodszych pomocników.

  • Rola Kroosa i Modricia w zespole realu Madryt jest stopniowo ograniczana
  • Obaj pomocnicy wraz z końcem sezonu mogą opuścić Królewskich
  • Na temat zmiany pokoleniowej w drużynie wypowiedział się Carlo Ancelotti

Zbliża się koniec pewnej ery w Realu Madryt

Rola Luki Modricia i Toniego Kroosa w zespole Realu Madryt zaczyna stopniowo maleć. Obu zawodnikom wraz z końcem sezonu wygasają kontrakty, które niemal na pewno nie zostaną przedłużone. Z uwagi na to, a także zaawansowany wiek pomocników, coraz częściej ich kosztem w składzie goszczą Eduardo Camavinga i Dani Ceballos. 

Carlo Ancelotti na konferencji prasowej przed najbliższym spotkaniem podkreślił, że weterani powinni zaakceptować zmniejszającą się rolę w drużynie.

Problemy FC Barcelony. Rejestracja gwiazdy wciąż niemożliwa
Gavi

Włodarze FC Barcelony liczyli, że w trakcie rundy wiosennej uda im się już zarejestrować w pierwszej drużynie Gaviego. Pomocnik wciąż formalnie jest zawodnikiem Barcelony B, a jego kontrakt wygasa wraz z końcem sezonu. Dziennikarze RAC1 przekazali, że z powodu limitu wynagrodzeń klub wciąż nie może zarejestrować Hiszpana. Gavi formalnie pozostaje zawodnikiem drużyny rezerw FC Barcelona

Czytaj dalej…

– Oni świetnie rozumieją swoją rolę i wypełniają moje polecenia. Wiedzą, że w składzie jest wiele jakości. To czas przemiany. Rozmawiałem z nimi na ten temat na samym początku sezonu – stwierdził włoski szkoleniowiec.

Wraz z końcem sezonu wygasa również umowa Daniego Ceballosa. Hiszpańskie media twierdzą jednak, że ostatnimi występami pomocnik wywalczył sobie prawdopodobnie nową umowę. Królewscy mają zaoferować mu przedłużenie kontraktu w najbliższych dniach.

Sprawdź: Real Madryt pracuje nad ofertą dla Borussii w sprawie Bellinghama

Komentarze