Varane odrzucił oferty Realu ws. przedłużenia umowy

Raphael Varane
Raphael Varane fot. PressFocus

Rafael Varane ma kontrakt ważny z Realem Madryt do końca czerwca 2022 roku. Tymczasem według najnowszych doniesień mediów francuski defensor odrzucił ostatnio kilka ofert od sterników Los Blancos w sprawie nowej umowy.

  • Real Madryt latem może mieć kłopot ze środkiem defensyw
  • Media donoszą, że Raphael Varane nie chce podpisać z klubem nowego kontraktu
  • Aktualna umowa reprezentanta Francji obowiązuje do końca czerwca 2022 roku

Real w oczekiwaniu na przedłużenie umowy z Varanem

Rafael Varane niewykluczone, że latem zmieni barwy klubowe. Wpływ na to mogą mieć ostatnie rotacje na stanowisku trenera ekipy z Madrytu. Z klubem rozstał się Zinedine Zidane, a w jego miejsce Real zatrudnił CarloAncelottiego.

W teorii włoski szkoleniowiec powinien pamiętać Varane’a z czasów swojej wcześniejszej przygody z klubem, gdy prowadził Real w latach 2013-2015. Okazuje się jednak, że to może nie mieć wpływu decyzję reprezentanta Francji, który zdaniem najnowszych doniesień hiszpańskich dziennikarzy miał odrzucić propozycje przedłużenia kontraktu z klubem.

W związku z tym, że Real nie będzie chciał ryzykować rozstania z zawodnikiem na zasadzie wolnego transferu w przyszłym roku, gdyby okazało się, że nowa umowa nie zostanie podpisana, to realny scenariusz zakłada, że Varane już w trakcie najbliższego okienka transferowe zmieni pracodawcę.

Chętne na pozyskanie Varane’a są przede wszystkim kluby z Premier League, na czele z Chelsea i Man Utd. Francuz już nie pierwszy raz myśli o rozstaniu z Królewskimi. Podobny stan rzeczy miał miejsce przed startem sezonu 2018/2019. Niemniej wówczas do klubu wrócił Zinedine Zidane, więc Varane też postanowił zostać.

Gdyby faktem okazało się, że Francuz ostatecznie zmieni klub, może to wpłynąć na przyszłość Sergio Ramosa w Realu, któremu kontrakt wygasa z końcem czerwca. Taki obrót wydarzeń może sprawić, że Hiszpan jednak przedłuży kontrakt z klubem z Madrytu. Może zatem, że w kolejnej kampanii środek defensywy Realu oparty byłby na Sergio Ramosie i Davidzie Alabie.

Czytaj więcej: Pełnomocnicy Ronaldo prowadzili rozmowy z PSG, Realem i Man Utd

Komentarze