Oficjalnie: Valencia z nowym szkoleniowcem

Jose Bordalas
Jose Bordalas fot. PressFocus

Valencia CF poinformowała w oficjalnym komunikacie, że nowym trenerem pierwszej drużyny został Jose Bordalas. 57-latek związał się z Nietoperzami kontraktem, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2023 roku.

  • Valencia ogłosiła nazwisko nowego trenera
  • Jose Bordalas zdecydował się na rozstanie z Getafe i podjęcie pracy w klubie z Mestalla

Valencia wdraża plan zawojowania La Liga

Valencia CF zakończyła ostatni sezon ligowy dopiero na 13. pozycji w ligowej klasyfikacji. Taki stan rzeczy skutkował tym, że pracę w klubie zakończył Salvador Voro Gonzalez, który był opcją tymczasową. Wcześniej zespół Nietoperzy prowadził Javi Gracia.

Ostatecznie wybór klubowych władz padł na Jose Bordalasa, który ostatnio był opiekunem Getafe. Z ekipą z przedmieść Madrytu zajął ostatecznie 15. miejsce, które skutkowały utrzymaniem w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii.

“Valencia CF osiągnęła porozumienie czwartek z trenerem Jose Bordalasem, który będzie trenerem pierwszej drużyny przez najbliższe dwa sezon do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Boradalas jak dotąd prowadził drużyny w La Liga w 152 spotkaniach, w których wywalczył łącznie 206 punktów. Wygrał 53 mecze, notując również 47 remisów. W 52 spotkaniach jego zespoły notowały porażki.

Odnotujmy, że start nowej kampanii w lidze hiszpańskiej zaplanowany jest na 13 sierpnia. Ostatnia kolejka w La Liga ma natomiast mieć miejsce 13 maja 2022 roku. Mistrzowskiego tytułu bronić będzie Atletico Madryt, który w ostatnim sezonie w pokonanym polu pozostawiło Real Madryt i Barcelonę.

Przeczytaj więcej: Valencia chce pomocnika Tottenhamu

Komentarze