UEFA otwiera dochodzenie w sprawie FC Barcelony i Negreiry

UEFA w oficjalnym komunikacie poinformowała, że wszczęła dochodzenie w sprawie Negreiry. Zgodnie z art. 31 ust. 4 Inspektorzy ds. Etyki i Dyscypliny ocenią ewentualne naruszenie ram prawnych instytucji europejskiej.

Aleksander Ceferin (prezydent UEFA)
fot. PressFocus Na zdjęciu: Aleksander Ceferin (prezydent UEFA)
  • UEFA zabrała stanowisko w sprawie oskarżeń dotyczących FC Barcelony
  • Europejska Unia Piłkarska ogłosiła wszczęcie dochodzenia w sprawie dotyczącyc płatności na rzecz Jose Marii Enriqueza Negreiry
  • Badana będzie płatność mniej więcej siedmiu milionów euro w latach 2001-2018

FC Barcelona w tarapatach

UEFA w swoim krótki oświadczenie przekazała, że zajmie się ostatnimi doniesieniami dotyczącymi FC Barcelony i możliwej korupcji w płatnościach na rzecz byłego wiceprzewodniczącego komisji sędziowskiej – Jose Marii Enriqueza Negreiry.

Jeśli zarzuty będą miały odzwierciedlenie w rzeczywistości, to Katalończykom może grozić nawet wykluczenie z europejskich pucharów. To byłby ogromny cios, bo w takich okolicznościach klub nie mógłby już korzystać z dźwigni finansowych.

“Zgodnie z artykułem 31(4) Regulaminu Dyscyplinarnego UEFA, Inspektorzy ds. Etyki i Dyscypliny UEFA zostali dziś wyznaczeni do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie możliwego naruszenia ram prawnych UEFA przez FC Barcelonę w związku z tak zwaną “sprawą Negreiry” – czytamy w wiadomości opublikowanej na stronie Europejskiej Unii Piłkarskiej.

UEFA poprosiła jednocześnie Hiszpańską Federację Piłkarskiej o informacje w sprawie za pośrednictwem swojego działu ds. uczciwości. Informował o tym Andreu Camps, sekretarz generalny RFEF i Luis Medina Cantalejo, obecny prezes CTA, na konferencji prasowej, która odbyła się 2 marca.

Czytaj więcej: FC Barcelona tworzy listę sprzedażową, czterech graczy na wylocie

Komentarze