Xavi skreślił jednego z weteranów FC Barcelony

Jordi Alba (z lewej)
Pressfocus Na zdjęciu: Jordi Alba (z lewej)

Coraz słabsza wydaje się być z tygodnia na tydzień pozycja Jordiego Alby w Barcelonie. Doświadczony lewy obrońca przegrywa ostatnio rywalizację z Alejandro Balde, a kolejne doniesienia hiszpańskich mediów nie brzmią dla niego optymistycznie. Zdaniem Juana Jimeneza Salvado z redakcji SER Catalunya Xavi nie chce w drużynie 33-latka.

  • Jordi Alba stracił miejsce w wyjściowym składzie Barcelony, a w hierarchii lewych obrońców jest dopiero trzeci za Balde i Marcosem Alonso
  • Niezadowolony z postawy i nastawienia Hiszpana jest Xavi
  • Szkoleniowiec chciałby pozbyć się Alby, który jego zdaniem wprowadza w szatni negatywną atmosferę

Czas Jordiego Alby w Barcelonie się kończy

Jeszcze w ubiegłym sezonie Jordi Alba był jednym z niemal nietykalnych zawodników FC Barcelony. Na przestrzeni kilku miesięcy sytuacja uległa diametralnej zmianie, a Hiszpan obecnie jest jedynie rezerwowym. Jego miejsce w składzie zajął 18-letni zaledwie Alejandro Balde, który rozgrywa bardzo dobry sezon. Oprócz niego szanse otrzymuje także Marcos Alonso. 

Klub w ostatnich dniach letniego okienka transferowego próbował pozbyć się Alby, negocjując jego wypożyczenie do Interu Mediolan. Zgody na taki ruch nie wyraził jednak Hiszpan, który był mocno niezadowolony z powodu postawy Dumy Katalonii. Prawda wygląda jednak tak, że zawodnik nie imponuje formą, a do tego jest jednym z najwięcej zarabiających zawodników Blaugrany.

W ostatnich dniach na temat Alby zaczęło pojawiać się coraz więcej negatywnych opinii i doniesień. Kamery w trakcie meczu z Elche zarejestrowały jak lewy obrońca wielokrotnie ziewał, siedząc wyraźnie znudzony i niezainteresowany przebiegiem spotkania na ławce rezerwowych. 

Zdaniem Juana Jimeneza Salvado z redakcji SER Catalunya, Xavi jest rozczarowany postawą Jordiego Alby i chciałby, żeby klub latem pozbył się go. Zdaniem szkoleniowca 33-latek jako jeden z kapitanów daje zły przykład młodym zawodnikom, a do tego jego odejście mocno odciążyłoby budżet płacowy klubu.

U nas również: Marquez: wkład Alby i Pique musi być niezależny od gry

Komentarze