Real nie ustępuje Atletico. Królewscy przedłużyli serię

Casemiro
PressFocus Na zdjęciu: Casemiro

Real Madryt cały czas utrzymuje kontakt z Atletico Madryt i wywiera presję na podopiecznych Diego Simeone. Królewscy w środowy wieczór odnieśli piąte ligowe zwycięstwo z rzędu, pokonując 2:0 u siebie Granadę CF.

Getafe CF – Celta Vigo 1:1

Celta Vigo po czterech kolejnych wygranych spotkaniach straciła w środę punkty. Drużyna z Galicji została zatrzymana na wyjeździe Getafe. Gospodarze prowadzili w tym meczu po trafieniu Damiana Suareza w siódmej minucie, ale goście już dziesięć minut później doprowadzili do wyrównania po strzale Iago Aspasa. Biorąc pod uwagę meczowe statystyki, bardziej zadowoleni z remisu mogą być goście.

Pełna relacja z meczu >>

Real Madryt – Granada CF 2:0

Królewscy w środowy wieczór potwierdzili, że w końcówce 2020 roku wskoczyli na właściwy tor. Podopieczni Zinedine’a Zidane’a odnieśli piąte ligowe zwycięstwo z rzędu. Tym razem na własnym stadionie pokonali 2:0 Granadę. Na listę strzelców wpisywali się Casemiro i Karim Benzema.

Deportivo Alaves – SD Eibar 2:1

Olimpijski gol Pedro Leona z 4. minuty nie wystarczył. Na bezpośrednie trafienie z rzutu rożnego jeszcze przed przerwą odpowiedzieli Edgar Mendez i Deyverson, czym zapewnili Deportivo Alaves pierwsze zwycięstwo od ponad miesiąca. Po zwycięskich derbach Kraju Basków podopieczni trenera Machina mogą ze spokojem udać się na krótką przerwę świąteczną.

Real Betis – Cadiz CF 1:0

Cadiz oddał piłkę Realowi Betis i długo ta taktyka okazywała się trafna. Dopiero w 71. minucie po składnej, drużynowej akcji, do siatki trafił Guido Rodriguez, czym zapewnił skromne zwycięstwo swojej drużynie. Andaluzyjczycy wciąż nie zachwycają, a Cadiz wygląda na zespół bez planu B.