Rayo – Getafe: fatalna seria przedłużona

Carles Alena
PressFocus Na zdjęciu: Carles Alena

W spotkaniu La Liga Rayo Vallecano zdecydowanie ograło Getafe CF 3:0 (1:0). Gole w tym meczu zdobywali Oscar Trejo, Pathe Ciss i Radamel Falcao. Dla zawodników gości to już… piąta kolejna porażka w tym sezonie. Gospodarze zanotowali zaś drugi triumf.

Piłkarze Rayo Vallecano mogli szybko znaleźć się w sporych tarapatach. Już w drugiej minucie przyjezdni mieli rzut wolny, a do futbolówki podszedł Enes Unal. Piłka po jego uderzeniu odbiła się tylko od poprzeczki.

Kilka minut potem zawodnicy Rayo Vallecano odpowiedzieli. I to skutecznie. W swoim polu karnym faulował Djene Dakonam, a jedenastki nie zmarnował Oscar Trejo.

Niecały kwadrans po zmianie stron piłkę do siatki rywali skierował Esteban Saveljich. Defensor gospodarzy był jednak na spalonym i to trafienie ostatecznie nie zostało uznane.

Rayo Vallecano było jednak coraz groźniejsze. W 78. minucie Saveljich zgrał piłkę po rzucie rożnym, a z jego podania skorzystał Ciss. Kilka chwil później było 3:0. Tym razem asystował Ciss, a na listę strzelców pewnym strzałem wpisał się Falcao.

Goście mogli zdobyć trafienie honorowe, ale rzutu karnego nie wykorzystał Unal. Finalnie gospodarze zwyciężyli 3:0.