Właściciel PSG wątpi w działania FC Barcelony. “Nie, to nie jest sprawiedliwe”

Nasser Al-Khelaifi
fot. PressFocus Na zdjęciu: Nasser Al-Khelaifi

Właściciel Paris Saint-Germain Nasser Al-Khelaifi nie jest fanem działań FC Barcelony i odnosi się do nich po raz kolejny. Twierdzi, że podważają one sprawiedliwość i przepisy UEFA.

  • FC Barcelona wciąż mierzy się z ogromnymi problemami finansowymi
  • Tego lata “Duma Katalonii” sprzedała część swoich aktywów, aby dokonać kosztownych transferów
  • Właściciel PSG Nasser Al-Khelaifi uważa, że jej działania są nielegalne i niesprawiedliwe

Nasser Al-Khelaifi znów uderza w FC Barcelonę

Na skutek fatalnego zarządzania poprzednich władz FC Barcelona wpadła w poważne kłopoty finansowe, z których powoli udaje jej się wychodzić. Jej sytuacja wciąż jest przedmiotem wielu dyskusji, a regularnie bierze w nich udział właściciel Paris Sain-Germain Nasser Al-Khelaifi.

Tego lata “Duma Katalonii” sprzedała część aktywów, aby móc swobodnie poruszać się po rynku transferowym. Zespół wzmocnili między innymi Robert Lewandowski i Jules Kounde, dzięki czemu znów jest on w stanie włączyć się do walki o najwyższe cele. Nasser Al-Khelaifi uważa, że te działania nie są sprawiedliwe.

Czy to sprawiedliwe? Nie, to nie jest sprawiedliwe. Czy legalne? Nie jestem pewny. Jeśli pozwolą na to teraz, inni będą robić to samo. UEFA ma swoje własne przepisy i z pewnością przyjrzy się wszystkiemu – uważa właściciel mistrza Francji.

To kolejny jego przytyk w stronę hiszpańskiego giganta. Kilka dni temu skomentował przepisy UEFA, krytykując przy tym kluby, które prowadzą politykę nagłych zastrzyków finansowych. Między wierszami chodziło mu oczywiście o FC Barcelonę.

Nowe zasady stabilności finansowej to pozytywny przełom. Przepisy kontrolują wydatki. Zachęcają do inwestycji. Musimy być jednak ostrożni, bo niebezpieczne poziomy zadłużenia i magiczny zastrzyk kapitału to nie jest stabilna droga. Musimy myśleć długoterminowo, a nie krótkoterminowo – przekonuje Nasser Al-Khelaifi.

Zobacz również: Działacz Barcy nie wyklucza sprowadzenia Messiego

Komentarze