Działacz Barcy nie wyklucza sprowadzenia Messiego

Lionel Messi
fot. PressFocus Na zdjęciu: Lionel Messi

Jak bumerang wraca w Barcelonie temat możliwego powrotu Leo Messiego. Hiszpańskie media w ostatnich dniach przedstawiły plan Dumy Katalonii, a o sprowadzenie Argentyńczyka zapytano jednego z działaczy. Jego odpowiedź była dość dwuznaczna.

  • Według hiszpańskich mediów FC Barcelona będzie starała się latem o powrót Leo Messiego
  • Wraz z końcem sezonu wygasa kontrakt Argentyńczyka, który prawdopodobnie nie zostanie przedłużony
  • Działacz Dumy Katalonii jasno stwierdził, że z ekonomicznego punktu widzenia byłoby to możliwe

Powrót Messiego na Camp Nou coraz bardziej realny?

Media poinformowały we wtorek, że Lionel Messi nie przedłuży kontraktu z PSG i chciałby wrócić do FC Barcelony. Klub ma już podobno nawet plan na to, jak z finansowego punktu widzenia zrealizować tę operację. Napastnik musiałby się jednak pogodzić z rolą drugoplanowa. 

O możliwe sprowadzenie Messiego z powrotu na Camp Nou dziennikarze zapytali wiceprezydenta klubu ds. ekonomicznych – Eduarda Romeu. Działacz Blaugrany nie wykluczył takiego ruchu.

– W lipcu byłoby to możliwe za darmo, zatem jest to niewątpliwe coś, co możemy zrobić. W takiej sytuacji byłaby to jednak decyzja techniczna. Mamy pewien margines ekonomiczny, który udało nam się wypracować dzięki naszym działaniom w trakcie letniego okienka transferowego – stwierdził.

Kontrakt Messiego z Paris-Saint Germain wygasa wraz z końcem sezonu. Mistrz Francji będzie dążył do jego przedłużenia, dlatego kluczowa dla powodzenia operacji byłaby wola samego zawodnika.

Przeczytaj również: Powrót Messiego do Barcelony możliwy. Argentyńczyk stawia warunek

Komentarze