Messi spokojny o przyszłość, ważna decyzja w zasięgu wzroku

Lionel Messi
Lionel Messi fot. PressFocus

FC Barcelona według doniesień katalońskiego Sportu przedłuży umowę z Lionelem Messim w sierpniu. Finalizacja rozmów między obiema strona ma mieć tym samym miejsce w momencie, gdy Argentyńczyków wróci z urlopu. Hiszpańscy dziennikarze przekonują, że ostatecznie zawodnik przystanie na obniżenie swojej pensji.

  • FC Barcelona wciąż zabiega o podpisania nowego kontraktu z Lionelem Messim
  • Argentyńczyk nową umowę ma podpisać w sierpniu
  • Zawodnik jednocześnie ma zgodzić się na obniżenie swojego wynagrodzenia

Lionel Messi jednak nie zmieni klubu?

FC Barcelona od dłuższego czasu stara się przekonać Messiego do kontynuowania kariery w ekipie z Camp Nou. Kontrakt sześciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki wygasł z hiszpańskim klubem z końcem czerwca tego roku.

W ostatnim czasie nie brakowało doniesień związanych z tym, że Messi rozstanie się z Barceloną. Zawodnik był łączony przede wszystkim z Paris Saint-Germain. Wicemistrzowie Francji są jedną z nielicznych ekip, która byłaby w stanie spełnić oczekiwania finansowe zawodnika.

Najnowsze doniesienia w sprawie przyszłości Messiego są jednak bardziej optymistyczne dla kibiców Blaugrany. Reprezentant Argentyny nową umowę ma parafować po powrocie z wakacji. Jednocześnie władze Barcelony wierzą, że obniżenie pensji kluczowemu zawodnikowi będzie wzorem do naśladowania dla pozostałych piłkarzy.

34-latek jest w Barcelonie od 2000 roku. Z kolei w pierwszym zespole Katalończyków występuje od 2005 roku. Jak na razie wystąpił w tej ekipie łącznie w 778 spotkaniach, w których strzelił 672 gole. W poprzedniej kampanii Messi rozegrał 47 spotkań, zdobywając w nich 38 goli.

Czytaj więcej: Tottenham i Barcelona powalczą o Argentyńczyka

Komentarze