Mbappe wyjaśnił powody, dlaczego nie trafił do Realu jako nastolatek

Kylian Mbappe
Kylian Mbappe fot. PressFocus

Kylian Mbappe, gdy miał 14 lat nie trafił do Realu Madryt, mimo że miał propozycję z tego klubu. W jednym ze swoich ostatnich wywiadów zawodnik wyjaśnił, dlaczego jego rodzice nie wyrazili zgody na przeprowadzkę do Hiszpanii.

  • Kylian Mbappe mógł w wieku 14 lat trafić do Realu Madryt
  • Ostatecznie zgody na przeprowadzkę piłkarza do Hiszpanii nie wyrazili rodzice zawodnika
  • W jednym z ostatnich wywiadów mistrz świata z 2018 roku, wyjaśnił, co wpłynęło na decyzję o odrzuceniu oferty Królewskich

Mbappe mógł już siedem lat temu trafić do Realu Madryt

Kylian Mbappe od dłuższego czasu znajduje się na celowniku Królewskich. Niewielu jednak wie, że reprezentant Francji już jako dziecko mógł dołączyć do ekipy z Madrytu. Lata temu Mbappe został zaproszony przez Real, aby spędził kilka dni w hiszpańskim klubie.

Broniący dzisiaj barw Paris Saint-Germain mógł zobaczyć na żywo Cristiano Ronaldo, a oprowadzać po obiektach Los Blancos miał go sam Zinedine Zidane. Ostatecznie jednak rodzice Mbappe odrzucili propozycję z Realu, ale nie miały na to wpływu względy sportowe. Zawodnik związał wówczas swoją przyszłość z Monaco.

– Rodzice chcieli, żebym zaczął karierę we Francji. Chcieli, aby miał też francuskie wykształcenie. W przypadku wyjazdu do Hiszpanii, mimo że znalazłbym się pod opieką Zidane’a, to musiałbym jednak poznawać nowy kraj, nową kulturę – mówił Mbappe w rozmowie z L’Obs.

Aktualnie 22-letni zawodnik przygotowuje się wraz z reprezentacją Trójkolorowych do Euro. W fazie grupowej turnieju Francja zmierzy się w grupie śmierci z: Portugalią, Niemcami oraz Węgrami. W środowy wieczór podopieczni Didiera Deschampsa rozbili natomiast bez kłopotu Walijczyków, wygrywając pewnie 3:0.

Czytaj więcej: Towarzysko: Francuzi zdeklasowali Walię, Benzema zmarnował rzut karny

Komentarze