Zabójcza pierwsza połowa Żółtych Łodzi Podwodnych

Piłkarze Villarreal
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Villarreal

Po czterech zwycięstwach z rzędu na własnym stadionie Celta Vigo znalazła pogromcę. W piątkowym meczu 18. kolejki La Liga efektowne zwycięstwo na Estadio Balaidos odniósł Villarreal. Żółte Łodzie Podwodne po fantastycznej pierwszej połowie wygrali pewnie 4:0.

Oba zespoły do piątkowego meczu przystępowały z nadzieją na zgarnięcie pełnej puli. Z uwagi na świetną postawę w ostatnich tygodniach u siebie nieco większe szanse na końcowy sukces dawano piłkarzom Celty. Villarreal szybko jednak rozwiał wszelkie nadzieje swoich rywali.

Żółte Łodzie Podwodne losy rywalizacji rozstrzygnęli już w pierwszej połowie, w której trakcie zdobyli wszystkie cztery gole. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Gerard Moreno, Moi Gomez, Daniel Parejo i Fer Nino. Między pierwszym, a ostatnim trafieniem upłynęło nieco ponad 25 minut.

Villarreal dzięki tej wygranej awansował na trzecie miejsce w tabeli ligi hiszpańskiej.