La Liga. Real z łatwością pokonał Celtę Vigo, derby Sewilli na remis

Sergio Canales
PressFocus Na zdjęciu: Sergio Canales

Villarreal odniósł siódme ligowe zwycięstwo w tym sezonie, a derby Sewilli zakończyły się podziałem punktów. Następnie Real Valladolid wywiózł ważne trzy punkty ze stadionu Getafe. Real Madryt z zadziwiającą łatwością rozprawił się z Celtą Vigo (2:0).

Villarreal CF – Levante UD 2:1

Villarreal potwierdził bardzo dobrą formę w meczach na własnym stadionie. Żółte Łodzie Podwodne na własnym boisku są w tym sezonie niepokonane, a teraz po raz piąty zgarnęły komplet punktów. Drużyna prowadzona przez Unaia Emery’ego bez większych problemów uporała się z Levante, które doznało tym samym szóstej porażki w tym sezonie.

Pełna relacja z meczu >>

Real Betis – Sevilla FC 1:1

W sobotnich derbach Sewilli zwycięzca nie został wyłoniony. W meczu rozgrywanym Estadio Benito Villamarin emocji jednak nie zabrakło. Po bezbramkowej pierwszej połowie, tuż po przerwie po strzale Suso na prowadzenie wyszła Sevilla FC. Ich radość nie trwała jednak długo, bowiem już 52. minucie do wyrównania z rzutu karnego doprowadził Sergio Canales. Na kwadrans przed zakończeniem meczu gospodarze mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale rzutu karnego nie zdołał wykorzystać Nabil Fekir.

Getafe CF – Real Valladolid 0:1

Getafe kontynuuje fatalną domową serię w LaLiga. Tym razem podopieczni Pepe Bordalasa przegrali z Realem Valladolid, przez co nadal czekają na pierwsze domowe zwycięstwo od 17 października. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 37. minucie Shon Wiessman. Izraelczyk wykorzystał dwa fatalne błędy Ericka Cabaco popełnione w trakcie jednej akcji. Gospodarze w drugiej połowie starali się odrobić straty, ale robili to bardzo nieporadnie. Dzięki zwycięstwu Real Valladolid wydostał się ze strefy spadkowej.

Real Madryt – Celta Vigo 2:0

Duet Marco Asensio-Lucas Vazquez zapewnił Realowi Madryt zwycięstwo nad Celtą Vigo. Hiszpanie zanotowali po golu i asyście, a będący przecież w wysokiej formie Galisyjczycy nie zdołal postawić się Królewskim. Podopieczni Zidane’a mieli pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, nawet pomimo absencji Sergio Ramosa.

21:00 12 kwietnia 2024