Guendogan przestraszył fanów Barcelony. Aktualizacja ws. kontuzji

Ilkay Guendogan opuścił przedwcześnie boisko w meczu towarzyskim pomiędzy Niemcami a Francją (2:1). Wydaje się jednak, że skończyło się na strachu, a pomocnik będzie do dyspozycji Xaviego Hernandeza w Barcelonie.

Ilkay Guendogan
IMAGO / Sven Simon Na zdjęciu: Ilkay Guendogan
  • Ilkay Guendogan zszedł z boiska z kontuzją w pierwszej połowie sparingu pomiędzy Niemcami a Francuzami
  • Uraz wyglądał na poważny
  • Badania przeprowadzone w środę dowiodły jednak, że pomocnik ma być do dyspozycji Xaviego już na sobotni mecz z Betisem

Xavi odetchnął z ulgą, uraz Guendogana niegroźny

We wtorek reprezentacja Niemiec rozgrywała swój pierwszy mecz po zwolnieniu Hansiego Flicka. Pod wodzą tymczasowego selekcjonera, Rudiego Voellera, mierzyła się w sparingu z Francją. Ostatecznie pokonała rywali 2:1, ale fani Die Mannschaft mieli prawo do niepokoju. Już w 25. minucie spotkania Ilkay Guendogan opuścił boisko z kontuzją mięśniową. Wydawało się, że pomocnika czeka długi rozbrat z boiskiem.

32-latek miał wrócić do Barcelony na dokładniejsze badania. Te, na szczęście, przyniosły dobre wieści. Według licznych hiszpańskich źródeł, piłkarz doznał mocnego stłuczenia, ale nie czeka go z tego powodu przerwa w grze. Jak poinformowali dziennikarze Relevo czy RAC1, ma być gotowy na najbliższe spotkanie Dumy Katalonii z Realem Betis.

Guendogan rozegrał w tym sezonie cztery spotkania w La Lidze. Zanotował w nich dwie asysty.