Guardiola wróci na Camp Nou? Trener rozwiewa wątpliwości

Josep Guardiola
Josep Guardiola fot. Stefan Constantin/SPORT PICTURES

W Barcelonie rozpoczęły się już przygotowania do wyborów prezydenckich, które wyłonią następcę Josepa Marii Bartomeu, który wraz z pozostałymi członkami zarządu złożył w tym tygodniu rezygnację z zajmowanych stanowisk. Jednym z kandydatów jest Victor Font, który zapowiedział niedawno gotowość sprowadzenia z powrotem na Camp Nou Josepa Guardioli.

Czytaj dalej…

To jeden z celów Fonta, który uważany jest za jednego z największych faworytów do wygrania następnych wyborów. Innym celem jest zatrzymanie w zespole na dłużej legendy klubu Lionela Messiego, którego kontrakt z Barceloną obowiązuje tylko do końca czerwca przyszłego roku. Miałoby go do tego przekonać właśnie sprowadzenie Guardioli.

Guardiola nie myśli o opuszczeniu Manchesteru

Guardiola Manchesterem City również jest związany umową do końca obecnego sezonu, ale nie myśli aktualnie o powrocie do Barcelony. Wręcz przeciwnie, podkreśla, że jest bardzo szczęśliwy w Manchesterze i bardzo chętnie zostałby w klubie z Etihad Stadium na dłużej.

– Jestem tutaj niesamowicie szczęśliwy. Cieszę się, że jestem w Manchesterze i mam nadzieję, że w tym sezonie uda mi się zrobić dobrą robotę, by zostać dłużej – powiedział hiszpański menedżer Manchesteru City, cytowany przez Sky Sprots.

Guardiola szkoleniowcem pierwszego zespołu Barcelony był przez cztery lata, od 2008 do 2012 roku. W tym czasie poprowadził katalońską drużynę do zdobycia trzech tytułów mistrza Hiszpanii, a także dwukrotnie triumfował z nią w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Do swojej kolekcji dołożył również dwa Puchary Króla i trzy Superpuchary Hiszpanii.

Komentarze