FIFA zawiesiła karę obrońcy Atletico

Kieran Trippier
Kieran Trippier PressFocus

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) podjęła decyzję o czasowym zawieszeniu kary nałożonej przez Angielską Federację Piłkarską (FA) na Kierana Trippiera. Tym samym obrońca Atletico Madryt będzie w najbliższym czasie do dyspozycji trenera Diego Simeone, choć nie wystąpi w niedzielnym meczu z Deportivo Alaves.

Angielska Federacja Piłkarska (FA) nałożyła na Trippiera karę zawieszenia na dziesięć meczów za złamanie przepisów dotyczących zakładów bukmacherskich. W efekcie reprezentant Anglii nie tylko nie mógłby występować w meczach, ale również trenować na obiektach swojego klubu. Informacja o nałożonej karze nie została jednak w oficjalny sposób przekazana do Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF) oraz obecnego klubu piłkarza – Atletico Madryt.

FIFA podjęła decyzję o zawieszeniu nałożonej na piłkarza kary, dzięki czemu Trippier będzie mógł wrócić do składu Atletico. Decyzja o zawieszeniu zapadła jednak zbyt późno, aby piłkarz mógł wziąć udział w niedzielnym meczu La Liga przeciwko Deportivo Alaves. Trippier powinien być jednak do dyspozycji trenera Diego Simeone na spotkanie Pucharu Króla, które rozegrane zostanie w najbliższym tygodniu.

30-letni obrońca był w tym sezonie podstawowym zawodnikiem Los Rojiblancos. Przed decyzją o zawieszeniu wystąpił w 19 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, notując w nich cztery asysty. Na swoim koncie miał między innymi komplet występów w La Liga i Lidze Mistrzów, od pierwszej do ostatniej minuty.

Trippier piłkarzem Atletico Madryt jest od lipca 2019 roku. Wówczas hiszpański klub zdecydował się zapłacić za niego 22 miliony euro Tottenhamowi Hotspur. Na boiskach hiszpańskiej La Liga wystąpił do tej poru 38 razy.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 3. stycznia 2021 16:09.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze