Fenomenalny comeback Betisu! Znamy komplet spadkowiczów

Piłkarze Realu Betis
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Realu Betis

Poznaliśmy końcowe rozstrzygnięcia w La Lidze. Piłkarze Realu Betis i Realu Sociedad wygrali swoje spotkania i zagrają w Lidze Europy. Conference League to rozgrywki, w których zobaczymy Villarreal, jeżeli ten nie wygra Ligi Europy. Na ostatniej prostej utrzymanie wywalczyło Elche. La Ligę ouszczają: Eibar, Real Valladolid oraz Huesca.

Cel – uniknąć Conference League

Kolejkę przed końcem sezonu 2020/2021, w Hiszpanii znaliśmy już wszystkich pucharowiczów. Zagadką było kto zagra w których rozgrywkach. Real Betis nie wyglądał źle w pierwszej połowie, ale do szatni schodził przegrywając 0:1. Po zmianie stron Celta Vigo dołożyła drugie trafienie i Andaluzyjczycy byli w trudnym położeniu. Pokazali jednak swoje nieprzeciętne umiejętności sportowe i charakter. Gole strzelili: Borja Iglesias, Nabil Fekir oraz Victor Ruiz. Finalnie drużyna Manuela Pellegriniego triumfowała 3:2.

Konfrontację Osasuny z Realem Sociedad oglądało się z trudnością. W całym meczu zobaczyliśmy tylko jeden celny strzał. Został on jednak zamieniony na gola. Niestety była to bramka samobójcza, a jej autorem jest bramkarz Perez Juan. Baskowie sięgnęli po pełną pulę (1:0).

Przedstawione wyniki oraz porażka Villarrealu z Realem Madryt (1:2) sprawiła, że w Lidze Europy zagra Real Sociedad i Real Betis. Żółta Łódź Podwodna musi zadowolić się Conference League. Chyba, że wygra Ligę Europy. Wówczas wystąpią w Lidze Mistrzów.

Walka o uniknięcie gilotyny

Elche w pierwszej połowie meczu z Athletikiem Bilbao nie zaprezentowało się z najlepszej strony. Na przerwę schodziło jednak prowadząc 1:0. Pere Milla wykonał podanie, którego adresatem był Lucas Boye, a ten umieścił piłkę w siatce. Po zmianie stron beniaminek dołożył drugie trafienie. Bramkarz Basków tym razem pokonał Raul Guti. Finalnie gospodarze wygrali 2:0.

Mecz Huesca kontra Valencia to przede wszystkim show w wykonaniu bramkarzy. Goalkeeper beniaminka interweniował czterokrotnie. Jego kolega po fachu dwa razy częściej. Ostatecznie na Estadio El Alcoraz nie doczekaliśmy się goli.

Już wcześniej wiedzieliśmy, że La Ligę po sezonie 2020/2021 opuści Eibar. W sobotę do Rusznikarzy dołączyli piłkarze Realu Valladolid i Hueski. Elche znów zobaczymy w elicie.

Celta Vigo – Real Betis 2:3 (1:0)