FC Barcelona zagra w Lidze Europy

Piłkarze FC Barcelony

FC Barcelona przegrała w meczu szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium (0:3). Katalończycy jednocześnie pożegnali się z elitarnymi rozgrywkami.

• FC Barcelona rozczarowała w środowy wieczór w starciu z Bayernem
  • Porażka Blaugrany z mistrzem Bundesligi skutkuje tym, że Katalończycy będą w pierwszym kwartale przyszłego roku grać w Lidze Europy
  • Losowanie par 1/16 finału Europa League odbędzie się 13 grudnia

FC Barcelona za burtą Ligi Mistrzów

FC Barcelona przystępowała do potyczki z FC Barceloną, mając szanse na występy w Lidze Mistrzów na wiosnę. Nie wykorzystali jej jednak, będąc tłem dla Bawarczyków.

Już w 34. minucie wynik rywalizacji otworzył Thomas Mueller, wykorzystując podanie od Roberta Lewandowskiego. Prowadzenie Bayernu podwyższył jeszcze przed przerwą Leroy Sane. Rezultat spotkania ustalił natomiast Jamal Musiala. Przy tej akcji kapitan reprezentacji Polski zaliczył asystę drugiego stopnia.

Porażka Barcy na Allianz Arena sprawiła, że hiszpański team zakończył rywalizację na trzecim miejscu w tabeli grupy E z siedmioma punktami. To oznacza, że Katalończycy w przyszłym roku będą rywalizować w Lidze Europy.

Swojego rywala w Europa League podopieczni Xaviego poznają w trakcie losowania par 1/16 finału, które odbędzie się 13 grudnia. Oprócz Barcy z Ligi Mistrzów w tych rozgrywkach rywalizować będą też: Borussia Dortmund, RB Lipsk, Sheriff Tyraspol, FC Porto, Zenit Sankt Petersburg, czy Sevilla.

Pierwsze spotkania 1/16 finału Ligi Europy odbędą się 17 lutego, a rewanże tydzień później. Finał Europa League odbędzie się 18 maja 2022 roku na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan.