Jakie sankcje grożą FC Barcelonie w związku z tzw. sprawą Negreiry?

Na jaw wypływają kolejne szczegóły sprawy Negreiry, w której FC Barcelonę oskarża się o wpływanie na sędziów La Liga. Redakcja Relevo przekazuje, że nawet jeśli są uzna klub za winnego, grozi mu jedynie grzywna. Duma Katalonii nie jest narażona na żadne dodatkowe sankcje.

Zawodnicy FC Barcelony
Pressfocus Na zdjęciu: Zawodnicy FC Barcelony
  • Przeciwko FC Barcelonie trwa śledztwo badające, czy nie doszło do przekupstwa sędziów
  • Klubowi grozi kara finansowa, a poważniejsze sankcje są raczej wykluczone
  • Kibice Athletic Bilbao planują wziąć udział w proteście przeciwko Barcy

Sprawa Negreiry wciąż ciągnie się za FC Barceloną

Javier Tebas, który od jakiegoś czasu wstąpił na ścieżkę wojenną z FC Barceloną, przyznał w rozmowie z mediami, że doniósł do UEFA w związku z ewentualnymi przewinieniami ze strony klubu. Wokół klubu krąży od kilku tygodni wiele kontrowersji powiązanych ze sprawą Negreiry. Klub miał opłacać wysoko postawionego w strukturach sędziowskich działacza. Tym sposobem, według oskarżycieli, arbitrzy faworyzowali Dumę Katalonii.

Media: nadchodzą wielkie problemy FC Barcelony
FC Barcelona

FC Barcelona zostanie oskarżona o korupcję? Prokuratura wskaże klub jako stronę odpowiedzialną za przestępstwo, a dokładniej skieruje oskarżenia na byłego prezydenta FC Barcelony Josepa Marię Bartomeu i jego zespół zarządzający. Ogromny skandal z udziałem Enriqueza Negreiry i Dumy Katalonii został ujawniony w zeszłym miesiącu. Dochodzenie wykazało, że Barcelona zapłaciła Negreirze prawie 7 milionów euro. Były

Czytaj dalej…

Włodarze Blaugrany zdementowali już wiele plotek i rzekomych dowodów w tej sprawie. Wciąż jednak grożą im prawne konsekwencje. Akt oskarżenia został wystosowany również wobec byłego prezydenta klubu, Jose Marii Martomeu. 

Dziennikarze Relevo przekazali, że Dumie Katalonii grozi grzywna finansowa, jednak to jedyna kara, jakiej może się obawiać. Zdaniem dziennikarzy dodatkowe sankcje nie są obecnie brane pod uwagę. 

Negatywnie nastawieni do Barcy są obecnie przedstawiciele innych kubów La Liga. Kibice Athletic Bilbao, z którym w niedzielę zmierzy się FC Barcelona, zachęcani są do wzięcia udziału w akcji protestacyjnej. Miałaby ona polegać na rzucaniu w 30. minucie wydrukowanymi banknotami na murawę.

U nas też: Javier Tebas: donieśliśmy UEFA na FC Barcelonę

Komentarze