Doświadczony obrońca zostanie w Madrycie. Podpis w przyszłym tygodniu

Nacho zostanie w Realu Madryt na kolejny sezon. W negocjacjach nastąpił przełom, a obie strony zdołały dojść do porozumienia. Kontrakt zostanie podpisany w przyszłym tygodniu - informuje Fabrizio Romano.

Nacho
fot. PressFocus Na zdjęciu: Nacho
  • Negocjacje pomiędzy Realem Madryt a Nacho miały swoje wzloty i upadki
  • Ostatecznie obie strony zdołały dojść do porozumienia, a dokumenty będą podpisane w przyszłym tygodniu
  • Umowa Nacho zostanie przedłużona do połowy 2024 roku

Weteran zostaje w stolicy Hiszpanii

Jeszcze do niedawna wydawało się, że sezon 2022/2023 będzie dla Nacho ostatnim na Santiago Bernabeu. Rozmowy w sprawie wygasającego kontraktu nie prowadziły do porozumienia, a media coraz częściej informowały o potencjalnych kierunkach doświadczonego obrońcy. Najkonkretniejsze prace nad ściągnięciem go do siebie prowadziły włoskie ekipy, w szczególności AS Roma oraz Inter Mediolan.

W negocjacjach z Realem Madryt doszło jednak do przełomu. Obie strony zdołały się wreszcie dogadać, w efekcie czego pobyt Nacho w stolicy Hiszpanii przedłuży się przynajmniej do połowy 2024 roku. 33-latek nie podąży tym samym drogą Karima Benzemy czy Marco Asensio, którzy nieoczekiwanie zakończyli swoją przygodę z Królewskimi.

Nacho nie gra pierwszych skrzypiec w zespole Carlo Ancelottiego, ale jest niezwykle przydatnym zawodnikiem w przypadku problemów kadrowych. W sezonie 2022/2023 rozegrał łącznie 44 spotkania, zakładając w kilku z nich kapitańską opaskę.

Zobacz również: Właściciel PSG odgrywa kluczową rolę w przejęciu Manchesteru United przez katarskiego szejka

Komentarze