Właściciel PSG odgrywa kluczową rolę w przejęciu Manchesteru United przez katarskiego szejka

Wciąż nie wyjaśniła się kwestia właścicielska w Manchesterze United. O kupno angielskiego giganta zabiega szejk Jassim z katarskiej rodziny królewskiej. Jak informuje David Ornstein, do rozmów włączył się nawet szef PSG Nasser Al-Khelaifi.

Nasser Al-Khelaifi
fot. PressFocus Na zdjęciu: Nasser Al-Khelaifi
  • Glazerowie kilka miesięcy temu wystawili Manchester United na sprzedaż
  • W chwili obecnej w grze są dwie oferty – od szejka Jassima oraz Brytyjczyka Sir Jima Ratcliffe’a
  • Do pomocy członkowi katarskiej rodziny królewskiej włączył się Nasser Al-Khelaifi

Kluby Premier League obawiają się przejęcia przez Katarczyków

Niepowodzenia na polu sportowym, a także olbrzymie niezadowolenie kibiców przyczyniło się do decyzji amerykańskiej rodziny Glazerów o wystawieniu Manchesteru United na sprzedaż. Po kilku miesiącach w grze pozostały dwie oferty – jedna od Brytyjczyka Sir Jima Ratcliffe’a, a druga od szejka Jassima.

Członek katarskiej rodziny królewskiej wystosował niedawną piątą, ostatnią propozycję. Opiewa ona na około pięciu miliardach funtów. Szejk Jassim pragnie przejąć wszystkie udziały w klubie z Old Trafford.

Co ciekawe, sam zainteresowany nigdy nie spotkał się osobiście z Glazerami. Jak informuje David Ornstein, w przejęciu Manchesteru United pomaga mu natomiast Nasser Al-Khelaifi, właściciel Paris Saint-Germain.

Te doniesienia budzą obawy wśród pozostałych ekip Premier League, które obawiają się, że Czerwone Diabły trafią pod skrzydła całego katarskiego państwa.

Rodzina Glazerów początkowo oczekiwała za Manchester United kwoty w wysokości 6,4 miliarda euro.

Zobacz również: Haaland czeka na kolejny skalp w swojej karierze. “Zawsze marzyłem o grze w finale Ligi Mistrzów”

Komentarze