Doświadczony obrońca opuszcza Barcelonę

Dani Alves
fot. PressFocus Na zdjęciu: Dani Alves

FC Barcelona według wieści Diario Sport przekazała Dani Alvesowi, że nie przedłuży z nim kontraktu. Obecna umowa Brazylijczyka wygasa z końcem czerwca.

  • FC Barcelona podjęła decyzję w sprawie Dani Alvesa
  • Brazylijczyk od 1 lipca będzie wolnym zawodnikiem
  • Jak na razie nieznany jest los piłkarza po ostatniej przygodzie z Barcą

Dani Alves żegna się z Barceloną

FC Barcelona doszła do porozumienia z Dani Alvesem w sprawie kilkumiesięcznego kontraktu w listopadzie 2021 roku. Brazylijczyk rozegrał w ostatnim sezonie 14 spotkań, notując w nich jedno trafienie i trzy asysty.

Doświadczony defensor miał zapewnić spokój w defensywie Katalończyków, a jednocześnie służył młodym piłkarzom cenną radą, jaki kierunek mają obrać ich kariery. Ze swojego zadania zawodnik się wywiązał. Chociaż spodziewał się nowej umowy z Barceloną, to ostatecznie taka sytuacja nie będzie miała miejsca.

Zobacz także:

Na dzisiaj nie wiadomo, jak będzie wyglądała przyszłość 39-latka. Niemniej już wiadomo, że zawodnik otrzymał kilka ofert z europejskich klubów, które ma w najbliższych dniach lub tygodniach rozważyć.

125-krotny reprezentant Brazylii ogólnie ma na swoim koncie 407 meczów, w których zanotował 22 trafienia i 104 asysty. W przeszłości bronił barw między innymi takich ekip jak: PSG, Juventus, czy Sevilla.

Nowy sezon ligi hiszpańskiej zacznie się 12 sierpnia. Tymczasem w czwartek 24 czerwca zostanie rozlosowany terminarz La Liga.

Czytaj więcej: Barcelona złoży kolejną ofertę za Lewandowskiego

Komentarze