Busquets zredukuje pensję o połowę?! Rosną szanse na pozostanie na Camp Nou

Rosną szanse na pozostanie Sergio Busquetsa w FC Barcelonie. Hiszpańskie media uważają wręcz, że jest to przesądzone. Helena Condis informuje, że na mocy nowej umowy pomocnik ma zredukować swoją pensję do połowy.

Sergio Busquets
fot. PressFocus Na zdjęciu: Sergio Busquets
  • Wszystko wskazuje na to, że Sergio Busquets zostanie w FC Barcelonie
  • Defensywny pomocnik podpisze kontrakt nawet do połowy 2025 roku
  • Weterana czeka poważna redukcja zarobków

Xavi Hernandez triumfuje

Saga dotycząca przyszłości Sergio Busquetsa powoli dobiega końca. Wszystko wskazuje na to, że pomocnik zostanie na dłużej w FC Barcelonie, na co od samego początku naciskał Xavi Hernandez. Spore wątpliwości miał sam Hiszpan, którego nieustannie kusiły kluby z Major League Soccer, lecz finalnie postawił na dalszy pobyt na Camp Nou.

Duma Katalonii wystosowała już w kierunku Busquetsa pierwszą oficjalną ofertę. Uważa się, że ostatecznie może on związać się z klubem do 2024 lub nawet 2025 roku. Będzie to natomiast uzależnione od liczby minut, jaką spędzi na boisku.

Co najważniejsze – poważnej redukcji ulegnie pensja Busquetsa. Dotychczas zarabiał on rocznie aż 30 milionów euro. Na mocy nowego kontraktu będzie to o ponad połowę mniej.

Po mizernej grze na początku sezonu Busquets ustabilizował swoją formę i wciąż jest ważnym ogniwem środka pola FC Barcelony. Pozostanie weterana w zespole automatycznie wyklucza transfer pomocnika, który docelowo miał go zastąpić. Wśród potencjalnych kandydatów wymieniano Martina Zubimendiego, Rubena Nevesa czy N’Golo Kante.

Zobacz również:

Rozmowy wchodzą w decydującą fazę, legenda zostanie w Paryżu
Marquinhos

Marquinhos nigdzie się nie wybiera, kapitan zostaje na Parc des Princes Zgodnie z najnowszymi informacjami Fabrizio Romano, negocjacje Marquinhosa z Paris Saint-Germain na temat nowego kontraktu wchodzą w decydującą fazę, a do ustalenia pozostały tylko szczegóły. Brazylijczyk miał już zaakceptować prawie wszystkie warunki przedstawione mu przez władze francuskiego klubu. Aktualne porozumienie pomiędzy stronami wygasa 30

Czytaj dalej…

Komentarze