Busquets wyjawił w rozmowie z Guardiolą plany na przyszłość

W środę doszło do pożegnania Sergio Busquetsa z Barceloną. Jedną z osób, która wyraziła wobec niego swój szacunek, był Pep Guardiola. Ten zażartował, że pokona swego byłego podopiecznego, gdy ten zostanie trenerem, na co ten odpowiedział, że rzeczywiście chce sprawdzić się w roli szkoleniowca.

Sergio Busquets
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Sergio Busquets
  • FC Barcelona w środę pożegnała Sergio Busquetsa
  • Pep Guardiola zasugerował, że jego były podopieczny zostanie trenerem
  • Defensywny pomocnik przyznał, że ma takie plany w przyszłości

“Chcę spróbować się w roli trenera”

W środę odbyła się ceremonia pożegnania Sergio Busquetsa z FC Barceloną. Na wydarzeniu pojawiło się wielu gości, inni przekazali zaś swe słowa za pośrednictwem filmików. W taki sposób swój hołd hiszpańskiemu pomocnikowi oddali choćby Leo Messi czy Pep Guardiola. Szkoleniowiec Manchesteru City nie stracił humoru.

Wiemy, gdzie rozpoczął się ten biznes. W Balaguer, w Manresie, to tam sprawiłeś, że odniosłem sukces. To szczęście, że miałeś takich rodziców. Czekam na ciebie na ławce, bo będziesz trenerem. Wiesz jednak, że cię pokonam, wiesz, że zabiorę ci piłkę! – mówił na nagraniu Guardiola.

Busquets odpowiedział na te słowa.

Chcę być w przyszłości trenerem. Postaram się o licencję i spróbuję. Zostało mi jeszcze kilka lat [w roli piłkarza – przyp. PP], ale potem chcę spróbować. Nie chodzi tylko o wiedzę, ale też o to, jak ją przekazać tak, by stała się użyteczna – odrzekł 34-latek.

Busquets nie wystąpi już w ostatnim meczu Barcelony w tym sezonie przeciwko Celcie Vigo. W tej kampanii Hiszpan rozegrał 42 spotkania we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich cztery asysty.

Czytaj więcej: Bohater Sevilli: wiedziałem, że muszę zachować spokój.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze