Granada zatrzymała Real Sociedad, Sevilla górą w derbach

Gerard Moreno
Pressfocus Na zdjęciu: Gerard Moreno

Celta Vigo podzieliła się punktami z Athletikiem Bilbao (0:0) w pierwszym niedzielnym meczu La Liga. Baskowie nie wygrali delegacyjnego spotkania już od 15 lutego. W kolejnym pojedynku zobaczyliśmy rywalizację Granady z Real Sociedad, w której górą byli gospodarze (1:0). Z kolei Villarreal pokonał na wyjeździe Eibar 3:1. W emocjonujących Derbach Andaluzji Sevilla pokonała Real Betis (1:0) po golu Youssefa En-Nesyriego.

Celta podtrzymała dobrą serię

Celta Vigo znowu niepokonana. Piłkarze tego klubu w trzech ostatnich spotkaniach ligowych nie zaznali ani jednej porażki. W niedzielę Celta Vigo bezbramkowo zremisowała z Athletikiem Bilbao. Dla gości to zaś trzeci kolejny mecz bez wygranej w potyczce wjazdowej.

Pełna relacja z meczu >

Real Sociedad z pierwszą ligową porażką od stycznia

Starcie na Estadio Nuevo Los Cármenes rozkręcało się powoli. Przed przerwą żadna z drużyn nie była w stanie wykorzystać nadarzających się okazji. Jednak na początku drugiej połowy Granada szczęśliwie objęła prowadzenie i utrzymała korzystny rezultat do ostatniego gwizdka sędziego.

Europejskie puchary coraz bliżej

Villarreal udał się na Estadio Municipal de Ipurua w celu zdobycia kompletu punktów i po pierwszej połowie był na dobrej drodze, ponieważ prowadził 2:0. Eibar zaprezentowało się dobrze, miało swojej szanse, ale ostatecznie przegrało 1:3. Dzięki temu triumfowi ekipa Unaia Emery’ego ma już tylko dwa punkty straty do strefy europejskich pucharów.

Pełna relacja z meczu>

Sevilla górą w derbach

Sevilla pokonała Real Betis w ramach Gran Derbi. W jak zwykle emocjonującym starciu nie zabrakło kartek i kontrowersji sędziowskich, za to padła tylko jedna bramka. W pierwszej połowie Youssef En-Nesyri minął Joela Roblesa i z ostrego kąta skierował piłkę do pustej bramki. Dzięki temu zwycięstwu Sevilla umocniła się na czwartym miejscu w tabeli La Liga.