Barcelonie grozi spadek. Katalończycy ubabrani w aferę sędziowską?

FC Barcelona w tym sezonie zmierza pewnym krokiem po mistrzostwo La Liga. Tymczasem czarne chmury zbierają się nad Katalończykami. Media w Hiszpanii sugerują, że ekipie z Camp Nou grożą bardzo dotkliwe kary.

Piłkarze FC Barcelony
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze FC Barcelony
  • Czarne chmury zbierają się nad FC Barceloną
  • Niepokojące wieści w sprawie klubu z Camp Nou przekazał serwis La Vanguardia
  • Katalończykom grozi spadek z La Liga

FC Barcelona zagrożona degradacją

FC Barcelona jest klubem, którym zajęła się prokuratura. Klub z Camp Nou jest podobno badany pod względem afery korupcyjnej związanej z płatnościami na rzecz byłego przewodniczącego komisji sędziowskiej – Jose Marię Enriqueza Negrierę. Ten zresztą jest również pod obserwacją hiszpańskich organów ścigania.

Na celowniku prokuratury w Barcelonie są także byli prezydenci Blaugrany, czyli Josep Maria Baromeu i Sandro Rosell. Ponato badane jest też zaangażowanie w sprawę dyrektorów: Oscara Grau oraz Alberta Solera.

Zobacz także:

Pomocnik Barcelony nigdzie się nie rusza. “Jestem tutaj bardzo szczęśliwy”
Frenkie de Jong

Barcelona idealnym klubem i miejscem do życia dla De Jonga Temat przeprowadzki Frenkiego de Jonga z Barcelony do Manchesteru United pojawia się w mediach co kilka tygodni. Sprawę jednak bardzo szybko ucina zazwyczaj sam piłkarz, który w najnowszym wywiadzie po raz kolejny przyznał, że jest bardzo szczęśliwy na Camp Nou. – Jestem spokojny o swoją

Czytaj dalej…

Według La Vanguardia, jako podmiotowi prawnemu, Barcelonie grozi grzywna, jeśli zostanie uznana za winną korupcji. Jednak możliwa jest również degradacja do niższej klasy rozgrywkowej. Prawnicy w każdym razie przekonują, że drugi ze scenariuszy jest bardzo mało prawdopodobny.

Barca zostanie uznana za winną tylko wtedy, gdy zostanie udowodnione, że płatności Negreiry miały na celu zapewnienie klubowi sędziowania. W przeciwnym razie sprawa zostanie zamknięta. Bartomeu i Rosellowi grożą kary więzienia od sześciu miesięcy do czterech lat za korupcję i od sześciu miesięcy do trzech lat za złą administrację.

Czytaj więcej: FC Barcelona szykuje zaskakujący transfer? Napastnik zaoferował się klubowi

Komentarze