Atletico ustalilło priorytety kontraktowe na najbliższe miesiące

Aż sześciu zawodników i trener Atletico Madryt maja umowy obowiązujące zaledwie do końca tego sezonu. Hiszpański klub ustalił już, z kim chce przedłużyć kontrakty priorytetowo, jeszcze przed rozpoczęciem zimowego okna transferowego.

Diego Simeone
IMAGO / NurPhoto Na zdjęciu: Diego Simeone
  • Latem przyszłego roku w Atletico może dojść do zmiany warty
  • Kończą się umowy Koke, Ivo Grbicia, Mario Hermoso, Vitolo, Axela Witsela, a także trenera Simeone
  • Przed styczniem Los Colchoneros chcą domknąć przedłużenie kontraktów z kapitanem – Koke – i “Cholo”

Odrodzony “Cholo” i Koke priorytetem dla Atletico

W Atletico Madryt może za rok dojść do poważnej zmiany warty. Aż sześciu zawodnikom kończą się kontrakty, a umowy dwóch kolejnych są zależne od liczby rozegranych minut. Najważniejsze jest jednak to, że Diego Simeone jest związany z klubem swego życia zaledwie do 30 czerwca.

W poprzednim sezonie pozycja “Cholo” była kwestionowana. Świetna runda wiosenna znacznie odbudowała jednak sytuację Argentyńczyka. Atletico za jeden z głównych celów stawia sobie teraz przedłużenie współpracy ze swoim wieloletnim szkoleniowcem. Równie istotne dla klubu zdaje się zapewnienie sobie na dłużej usług Koke.

Wszelkie prolongaty kontraktów będą wiązały się z obniżkami pensji, ale Rojiblancos nie martwią się tym, że dla dwóch legend najważniejsze okażą się pieniądze. Klub chce domknąć negocjacje z Simeone i Koke jeszcze w tym roku, by w styczniu żaden z nich nie mógł rozmawiać z potencjalnym nowym pracodawcą.

Inni piłkarze z kończącymi się kontraktami to Ivo Grbić, Mario Hermoso, Vitolo i Axel Witsel. Z kolei, jeżeli Stefan Savić i Cesar Azpilicueta rozegrają określoną liczbę minut, ich umowy zostaną przedłużone automatycznie.

Najciekawsza wydaje się sytuacja Hermoso. Hiszpan ma za sobą fantastyczną rundę wiosenną i media z Półwyspu Iberyjskiego sugerują, że obrońca może nie zgodzić się na obniżkę pensji. Daleko jednak jeszcze od rozmów klubu z jego agentem.

Czytaj więcej: Barcelona już myśli o przyszłych wzmocnieniach. Na liście życzeń gracz Villarreal.

Valencia CF
Atletico Madryt
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 17 września 2023 18:02.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze