Wychowanek Realu błyszczy w roli trenera. Zastąpi Ancelottiego?

Alvaro Arbeloa wykonuje świetną pracę, prowadząc drużynę Realu Madryt do lat 19. Jego drużyna nie przegrała jeszcze ani jednego meczu w tym sezonie, a ostatnio sięgnęła po młodzieżowy Puchar Króla. Według hiszpańskich mediów, 40-latek jest rozpatrywany jako możliwy następca Carlo Ancelottiego.

Alvaro Arbeloa (z lewej)
PressFocus Na zdjęciu: Alvaro Arbeloa (z lewej)
  • Alvaro Arbeloa od początku tego sezonu prowadzi zespół Realu Madryt do lat 19
  • Jego zespół nie przegrał jeszcze meczu, a ostatnio sięgnął po młodzieżowy Puchar Króla
  • 40-letni Hiszpan może w przyszłości zastąpić Carlo Ancelottiego w roli trenera pierwszej drużyny Królewskich

Arbeloa wykonuje świetną pracę z nastolatkami. Przejmie schedę po Ancelottim?

Real Madryt pozostaje w grze o wszystkie trzy trofea. Jego gra i wyniki nieraz są jednak słabsze, niż choćby w poprzednim sezonie. Nic zatem dziwnego, że pozycja Carlo Ancelottiego jest kwestionowana. Choć Królewscy potrzebują w roli pierwszego trenera kogoś gwarantującego sukces, Florentino Perez zwraca uwagę na szkoleniowców nowego pokolenia. Zwłaszcza, że dwóch ma pod własnymi skrzydłami. Raul Gonzalez prowadzi zespół Castilli i choć prezentuje on niezbyt porywający styl, legenda Los Blancos nie jest kwestionowana. Z kolei Alvaro Arbeloa od początku tego sezonu zajmuje się drużyną Realu do lat 19 – i Hiszpan uzyskuje spektakularne rezultaty.

Jego drużyna od początku kampanii nie zaznała jeszcze smaku porażki. Mało tego, w sobotę sięgnęła po młodzieżowy Puchar Króla, pokonując w finale Almerię (2:1). Styl gry preferowany przez 40-latka jest bardzo ofensywny i efektowny.

AS uważa, że Arbeloa jest jednym z kandydatów do zastąpienia Carlo Ancelottiego. W każdym razie z pewnością będzie brany pod uwagę, jeśli Perez zdecyduje latem, że czas Włocha dobiegł końca.

Hiszpan jest od dziecka związany z Królewskimi. Wychowywał się w ich klubie, po czym trafił do Deportivo la Corunii. Wrócił do pierwszego zespołu w 2009 roku i spędził tam siedem lat. Po zakończeniu kariery został zaś ambasadorem Los Blancos. Gdy tylko uzyskał odpowiednie kwalifikacje, przejął jedną z drużyn młodzieżowych w roli trenera.

Zobacz więcej: Laporta odpowiada na zarzuty. “Barca jest niewinna”.

Real Madryt
Liverpool FC
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15 marca 2023 20:56.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze